העלמת קמטים

טיפול העלמת קמטים

"כן.. אני יודעת, אלו קמטי צחוק וקמטי דאגה... אבל למה הם בולטים כל כך???"
הגעת לגיל בו מתחילים להופיע קמטי הבעה באזורים שונים בפניך? מרגישה שפניך מקנים לך מראה מבוגר שאינו תואם את אישיותך התוססת? היום הרפואה המודרנית יחד עם האסתטיקה הרפואית מציעות מגוון רחב של פתרונות שונים שמטפלים בקמטים ברמות שונות. בין הפתרונות השונים נמצאות שיטות טיפול העלמת קמטים שניתן להתאים לכל אחד ואחת, עד ליצירת מראה פנים אופטימאלי.

מחפש מידע אודות העלמת קמטים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

גורמים להיווצרות קמטים
קמטים בכלל וקמטי הבעה בפרט עשויים להופיע על פני עור הפנים בגילאים שונים וברמות עומק שונות, כאשר הדבר היחיד שידוע לאדם מראש הוא שבשלב זה או אחר הם יופיעו. קמטי ההבעה אינם מדלגים על אף אחד, אולם, מספרם, ועומק הקמטים כמו גם הגיל בו הם מופיעים לראשונה תלויים מאוד במשתנים גנטיים סובייקטיבים ומושפעים גם מאורח חיים ומהסביבה.

אחת הסיבות הפיזיולוגיות העיקריות להופעתם של קמטים על עור הפנים עם התבגרותו היא הפחתת הייצור של חומרים כקולגן, אלסטין, ושומן בעור. חומרים אלו אחראים על אלסטיות העור, מוצקות העור, נפחו ובכלליות על מראהו הצעיר. כאשר ריכוז חומרים אלו מתדלדל מופיעים תחילה קמטי הבעה ובשלב מאוחר יותר נחרצים קמטים נוספים, המכונים קמטים יציבים, באזורים שונים על עור הפנים.

סיבות קלאסיות נוספות להופעת קמטים הן עישון, חשיפה ממושכת לקרני השמש המסוכנות, חוסר בפעילות גופנית, המעטה בשתיית מים, לחצים, אורח חיים לא בריא מבחינת תזונתית, פגיעות גנטית, גיל ועוד.

שיטות וטיפולי העלמת קמטים
העלמת קמטים באמצעות קרמים, ג'לים ותכשירים קוסמטיים אחרים
מזה שנים מציע לנו עולם הקוסמטיקה תכשירים שונים שאמורים למנוע את תהליך ההזדקנות (אנטי אייג'ינג) או להפחית קמטים קיימים. יש שיעידו לטובת התכשירים הללו ויש שיעידו נגד, אך בשורה התחתונה, על אף ההשקעה והפיתוח של מוצרים אלו, נשים רבות פונות בנוסף לשימוש בהם גם לטיפולים להעלמת קמטים בשיטות נוספות.

טיפול על ידי החדרת חומרי מילוי או חומרים פעילים
כיום קיים מגוון גדול של חומרים המשמשים למילוי קמטים. לחלקם השפעה ארוכת טווח על המראה ולרובם השפעה קצרה יותר והם נספגים בעור לאחר שנה עד שנה וחצי בערך. בשיטות אלו חומרי מילוי או חומרים פעילים מוחדרים לשכבות העור העמוקות בהזרקה, לעיתים תחת הרדמה מקומית, נספגים בשכבות העור ומשוועים לעור מראה בריא ונטול קמטים. חומרי המילוי ממלאים את הקמט ומזינים את העור.

העלמת קמטים בשיטת מזותרפיה
בשיטה זו מזריקים לעור הפנים תרכובת של חומרים פעילים שמעכבים את תהליך הזדקנות העור. בשורה התחתונה הטיפול מאפשר להפוך עור מקומט ועייף לעור בעל מראה מתוח חיוני ובריא. שיטה זו אינה מערבת הרדמה וכוללת הגעה לסדרת טיפולים לפני קבלת תוצאה מושלמת.

טיפול העלמת קמטים באמצעות הזרקת בוטוקס
שיטה פופולארית ויעילה מאוד בה מוזרק בוטוקס, חומר חלבוני ורעלן, לשרירי הפנים. הבוטוקס ממלא את הקמט ובנוסף משתק קלות את השריר שיוצר אותו וכך מונע העמקת קמטי הבעה. טיפול הזרקת בוטוקס אורך כ- 15 דקות ומצריך סדרת טיפולים וכן חזרה על הטיפול ברגע שהבוטוקס מתמוסס, נספג בגוף והשפעתו נעלמת.

העלמת קמטים - מילוי על ידי שומן עצמי
בשיטה זו משתמשים ברקמות שומן ממקור אחר בגוף אותה מזריקים בהרדמה מלאה לאזור הקמט. ההליך נעשה תחת הרדמה מקומית ולוקח עד שעתיים. טיפול זה עשוי לספק פיתרון לזמן ממושך או לזמן קצר ביותר, הכל תלוי בתגובת הגוף לשומן העצמי המוזרק ולזמן שלוקח לשומן להיספג במקומו החדש בגוף. 

טיפול העלמת קמטים באמצעות פילינג, פילינג כימי, פילינג חומצי
בזמן טיפול פילינג מקלפים את שכבות העור (בהתאם לעומק הרצוי - פילינג שטחי, בינוני ועמוק) באמצעות בטכניקות שונות דוגמת קרן לייזר, על ידי חומרים כימיים שונים או באופן מכני. בתום ההליך וההחלמה מתגלה עור צעיר ורענן, וכן חלק מהקמטוטים נעלמים (שוב, בהתאם לעומק הטיפול). שיטה זו טומנת בחובה סיכון שכן הפילינג עשוי להותיר צלקות וסימנים על העור, בנוסף טיפול זה מתבצע תחת הרדמה מקומית או כללית שעשויה להיות מסוכנת גם כן. יש לציין כי שיטה זו לא מתאימה לקמטים מאוד עמוקים ופחות מומלצת לבעלי עור כהה או שמן.

הצערת העור על יד העשרתו בחמצן
טיפול נעים ויעיל שחסרונו העיקרי נובע מהצורך בריבוי פגישות לשם השגת תוצאה סופית מספקת. הטיפול מעורר את העור ועוזר לעודד תהליכי התחדשות ובכך מעניק לעור מראה חיוני ובריא תוך שיטוח הקמטים.

טיפול אלוס
טיפול זה הוא פיתוח חדשני שגורם לעור "להצעיר את עצמו". הטיפול נקרא גם "פוטותרמוליז" והוא מותח ומבהיר את העור בו זמנית. הטיפול מעודד סינתזה מחודשת של סיבי קולגן ואלסטין על ידי העור עצמו.

ניתוח פלסטי להעלמת קמטים - ניתוח מתיחת פנים
ניתוח פלסטי למתיחת פנים הוא פיתרון טוב במקרה של קמטים עמוקים מאד; כאשר יש הרבה עור עודף; וכאשר חל דילול משמעותי ברקמות השומן והקולגן. פרוצדורה זו כוללת חיתוך העור, הפרדתו מהשכבות התת-עוריות, מתיחת העור וחיתוך העור העודף. מדובר בהליך המבוצע בהרדמה כללית, ומצריך ימי אשפוז ספורים להתאוששות. נראה שבשל ההתקדמות הגדולה בתחום האסתטיקה הרפואית- טיפולי מילוי קמטים וטיפול העלמת קמטים, הפונים לניתוח מתיחת פנים הם מי שהטיפולים הרכים יותר כבר לא יכולים לסייע להם, והם נזקקים לטיפול אגרסיבי יותר שיתמודד עם קמטים רבים יותר ועמוקים.

אנשים רבים מגיעים בימים אלו למרפאות ולקליניקות בבקשה כי יסייעו להם להעלים את הקמטים מפניהם. הדרישה לפנים חלקות ויפות הנראות צעירות מכפי גילן הפכה למבוקשת עד מאד ואנשים כבר לא מתביישים ללכת לטיפולי אסתטיקה שונים על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת.

כפועל יוצא מעליית כמות הלקוחות המבקשים טיפול העלמת קמטים, עלו גם התקציבים שמושקעים בפיתוח ומחקר, וכיום נחשבים הטיפולים השונים להעלמת קמטים לטיפולים בטוחים שיעילותם מוכחת. הטיפולים מותאמים באופן אישי לכל לקוח, לפי מצב הפנים ולפי אופי הקמטים ורצונו של המטופל, וכולם כאחד מספקים תוצאות יפות שניתן להתגאות בהן.

תוצאות העלמת קמטים
מטופלים שעוברים טיפול העלמת קמטים מדווחים על שביעות רצון גבוהה מתוצאות הטיפול ומאופי הטיפול שאינו דורש יציאה מחיי שגרה והערכות מיוחדת לטיפול. מטופלים רבים חוזרים לעבור את הטיפולים בכל כמה שנים על מנת לשמר את תוצאות הטיפול ולשוות למראה הפנים מראה קבוע של עור פנים חלק והומגני. מכאן, שמי שמתחיל עם טיפולי העלמת קמטים נוטה לחזור לקליניקות בכל כמה שנים ולעבור מחדש את הטיפול המשמר, בהתחשב במצב הפנים ובשינויים הטבעיים שהתרחשו בו. מציאת קליניקה או מנתח פלסטי שנעים יהיה לחזור אליו, לשמור איתו על קשר ולבטוח בו בכל הקשור לחומרי המילוי והמחיר היא חשובה ביותר.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להעלמת קמטים
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
העלמת קמטים
מילוי קמטים
מילוי קמטים