השתלת עדשה באופן קבוע

השתלת עדשה לטיפול בקטרקט ולהסרת משקפיים

מי שסובל מליקוי ראיה יכול לבחור באחת משלוש אפשרויות לצורך תיקון הראיה - הרכבת משקפיים, הרכבת עדשות או מעבר של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כרגע, אלו שלושת האפשרויות המוכרות לאוכלוסיה הרחבה. כיום, רבים בוחרים באפשרות השלישית, הסרת משקפיים בלייזר שכן הם מעוניינים בפיתרון קבוע ואסתטי, שיאפשר להם להיפטר מהעיסוק היומי במשקפיים או עדשות ולהינות ממראה טבעי נטול עזרים מלאכותיים - אבל זו לא תמיד האופציה הטובה ביותר שכן קיימת גם אופציה רביעית.
מחפש מידע אודות השתלת עדשה באופן קבוע?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
השתלת עדשות באופן קבוע
לא רבים יודעים אבל בנוסף לשלוש האופציות המוכרות, קיימת אופציה רביעית עבור מי שמעוניין בפתרון קבוע ואסתטי לתיקון פגם הראיה - ניתוח השתלת עדשות באופן קבוע. הניתוח, שמיועד למי שאינו מעוניין או שאינו מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, למעשה משתיל עדשה על העין ובכך מסיר את הצורך להרכיב ולהסיר את העדשות בכל יום.  

ניתן לדמות זאת להשתלת מכשיר שמיעה, אין שינוי במבנה העין אלא התקנה של עזר ראיה על העין.  

בנוסף, ניתוח השתלת עדשה מתקיים בעת ניתוח הסרת קטרקט כאשר יש צורך להסיר את העדשה הטבעית של העין שהפכה עכורה ולשתיל במקומה עדשה חדשה שתאפשר למטופל ראייה תקינה, ובמידה והושתלו עדשות פרימיום, אף ראיית מולטיפוקאל.

הליך השתלת עדשה
הליך השתלת עדשה הוא הליך שמתאים הן לסובלים מרוחק ראיה והן לסובלים מקוצר ראיה.
ההליך מתאים למי שעומד בתנאים הבאים:
לסובלים מרוחק ראיה - בעלי דיופטר בין +1 ל +12.
לסובלים מקוצר ראיה - בעלי דיופטר בין -3 ל-24.
ניתן לראות שהתנאים להתאמה רחבים ביותר, משמע השיטה יכולה לסייע למרבית האוכלוסיה הסובלת מליקוי בראיה.  

הליך הניתוח עצמו פשוט ביותר, במסגרתו פותח המנתח חתך זעיר ביותר בתוך העין ודרך חתך זה מחדיר את העדשה כך שהיא ממוקמת בין העין לבין הקשתית ששומרת אותה בפנים. לעיתים מושתלת העדשה על הקרנית עצמה. אורך ההליך כ- 20 דקות בלבד והוא מבוצע תחת הרדמה מקומית הניתנת באמצעות טיפות לעין.

החתך בדרך כלל מתאחה ללא בעיה וללא תפרים, אולם ישנם מקרים בהם יהיה בכך צורך. באופן כללי ככל שהמנתח מיומן יותר ויודע לבצע את החתך באופן נקי יותר כך הוא יתאחה בצורה נקיה יותר ובמהירות.

חשוב לציין שמרבית המטופלים שעוברים את הניתוח מתעדים לעבור אותו בשתי העיניים. יחד עם זאת, הניתוח נעשה בנפרד, לכל עין, בהפרש של כשבועיים בממוצע אחת מהשניה. זאת על מנת לראות את תגובת העין לשינוי, למנוע סיבוכים ולאפשר התרגלות למצב. במקרה של סיבוך ידחה ניתוח ההמשך בעין השניה עד לפתרון הבעיה.  

החלמה מניתוח השתלת עדשה
לאחר הניתוח יתכן ותהיה תחושת אי נוחות בעין שמתרגלת למצב החדש. חלק מהמטופלים מקבלים טיפות שמסייעות להרגעה, מעניקות לחות העין והחלמה נטולת כאבים.   

השינוי ביכולת הראיה מורגש מייד לאחר הניתוח ומטופלים רבים מדווחים כי חשו ישר כי הם יכולים לראות היטב וכי חל שיפור באיכות הראיה שלהם.  

תוצאות השתלת עדשה
תוצאות הניתוח כוללות דבר ראשון שיפור ניכר ביכולת הראיה. בנוסף, הן מאפשרות לאדם להיפטר מהמשקפיים ומהעדשות היומיות. אין עוד צורך להתעסק עם העיניים ואפילו לרופא עיניים אין סיבה ללכת, העדשות המושתלות אינן דורשות תחזוקה שוטפת.