טיפול בעין עצלה בחיפה

סובל מעין עצלה? הגיע הזמן לאבחן, לטפל ולתקן את הבעיה!

עין עצלה הוא מצב בו יש ליקוי בקריאת המסרים ששולחת העין למוח, כך שהוא אינו מצליח לפענח אותם כראוי עד שבמצב הקיצוני הוא מפסיק להתייחס למסרים אלו ומבחינתו עין זו הופכת למיותרת. התופעה מצויה אצל 2 אחוז מכלל האוכלוסיה וחשוב לציין כי ניתן לטפל בה בהצלחה, בעיקר בקרב ילדים. אם נדמה לכם שאחת העיניים שלכם או של ילדכם מעט שמוטה ולא תמיד ממוקדת - לכו לאבחון מקצועי לבדוק האם מדובר בעין עצלה.
מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה בחיפה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול בעין עצלה
עין עצלה היא תופעה בה אחת העיניים אינה עובדת עם המוח באופן תקין ושולחת לו שדרים (תמונות) שאינם חדים מספיק ואינם מתואמים עם העין השנייה. בתגובה, המוח, שאינו מצליח לייצר תמונה חדה ונכונה של העולם על סמך שדרים אלו, "מוותר" על עין זו ואינו מסתמך על התמונות שהיא מפיקה. העין הופכת מיותרת כביכול, נשמטת מעט או נראת פוזלת ומכונה בפי הקהל הרחב "עין עצלה". 

טיפול בעין עצלה נעשה על ידי אימון של העין, שלמרות החזות השמוטה שלה הינה בריאה מבחינה תפקודית, לעבוד שנית עם המוח. בפועל, האימון מכריח את המוח לקלוט את השדרים ששולחת העין ובמקביל מאמן את העין לשפר את איכותם. את הטיפול יש להתחיל כמה שיותר מוקדם, רצוי כבר בילדות כאשר מאבחנים את התופעה. הסיבה לבהילות בטיפול היא שככל שמתחילים מוקדם יותר יש סיכוי גבוה יותר לשיקום של הקשר בין העין למוח וליחסים בריאים ותפקודיים בין שתי העיניים. 

הזנחה של עין עצלה מביאה את המוח להסתמך על שדרים מעין אחת בלבד, מה שגורם לליקוי בקריאת רמזי עומק, מתן תמונה חלקית בלבד של העומד מולנו וכדומה. הטיפול בעין עצלה הוא טיפול שאינו פולשני, וכאמור, מבוסס על אימון של העין והמוח לעבוד יחד. האימון נעשה באצמעות הנחת רטייה על העין הבריאה והכרחה של העין העצלה לתפקד מול המוח, תוך צפייה במסכים מיוחדים המחזקים את תפקוד העין העצלה ועוד. לרוב הטיפול אורך כמה חודשים.

עבור מטופלים מבוגרים הסובלים מהבעיה התקווה לפתרון נמצאת בטכנולוגיה חדישה בשם נוירוויז'ן. הטיפול במצבים אלו ארוך יותר ואחוזי ההצלחה בו קטנים יותר שכן העין העצלה והמוח, לרוב, ניתקו את הקשר בניהם זמן רב קודם לכן וקשה יותר להחזיר אותם לעבוד יחד. 

עין עצלה בחיפה
טיפול בעין עצלה בחיפה מתקיים במרפאות עיניים וקליניקות מומחים המתמחות בסוג טיפול זה. מומלץ לפנות למרפאות מוקדם ככל האפשר עם הופעת התופעה או החשד, לצורך אבחון והתחלת טיפול במהירות האפשרית. גם אנשים מבוגרים שמעוניינים לבדוק האם ניתן לטפל בהם ובעין מוזמנים לפנות למומחים בתחום.

חשוב לדעת שיש מעט מומחים בארץ לטיפול בעין עצלה ולכן הממלצה היא להגיע אליהם גם אם הקליניקה בה הם יושבים אינה נמצאת בדיוק ליד ביתכם.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בעין עצלה בחיפה
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.