טיפול בעין עצלה במרכז

סובל מעין עצלה? הגיע הזמן ללכת לטיפול!

ילדים ומבוגרים שסובלים מבעיה של עין עצלה מתקשים לנצל באופן מיטבי את מערכת הראיה ולמעשה מפספסים רמזי ראייה רבים. עין עצלה שאינה מטופלת עלולה להחמיר ולהביא לאובדן הקשר בין העין למוח. לכן במידה ויש חשש לעין עצלה - לכו לאבחון וטיפול.
מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה במרכז?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו טיפול בעין עצלה?
עין עצלה היא בעיה נפוצה יחסית, הנובעת מליקוי בקריאת המסרים ששולחת העין אל המוח. מבחינה רפואית העין תקינה ומתפקדת כרגיל אולם המוח אינו קורא את המסרים ממנה ולכן היא הופכת להיות "עצלה". טיפול בעין עצלה נעשה בעיקר באמצעות אימון העין העצלה והמוח לעבוד יחד. את הטיפול מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם ובגיל צעיר על מנת שהתוצאות יהיו טובות יותר ויעילות יותר.

בעיה של עין עצלה מתפתחת בדרך כלל כבר בילדות ומומלץ לטפל בה ברגע שמזהים אותה. מדובר בתופעה בה העין תקינה מבחינה בריאותית אולם הקשר שלה עם המוח אינו תקין והשדרים שהיא מעבירה אינם מתקבלים במוח באופן רציף וסדיר. לפיכך, המוח "מוותר" עליה והעין הופכת חסרת משמעות. בפועל, במידה והעין אינה מתפקדת האדם חווה בעיות בראיית תלת מימד, הערכת מרחק ועוד.  
 
טיפול בעין עצלה הוא חשוב ואסור להזניח אותו. עין עצלה שלא מטופלת יכולה לאבד את היכולת להעביר מסרים למוח, מה שיוביל את המוח ליצור תמונות על סמך עין אחת בלבד, תמונות שיהיו חלקיות ולא יעניקו לאדם מידע אודות עומק, פרופורציה, מרחק וכדומה.

הטיפול בעין עצלה במבוגרים וילדים שונה. אצל ילדים הטיפול מתמקד בשימוש באמצעים המאמנים את העין והמוח לשוב ולעבוד יחדיו. אמצעים דוגמת כיסוי העין הבריאה ברטייה, הרכבת משקפיים מיוחדים ועוד. טיפול בעין עצלה במבוגרים הוא חדשני ועושה שימוש בשיטת ניורווז'ין. שיטה באמצעותה מאמנים את המוח לקלוט מסרים מהעין על ידי תרגול רב מול מחשב.

טיפול בעין עצלה במרכז
באזור המרכז ניתן למצוא מספר מרכזים רפואיים המתמחים ברפואת עיניים ומציעים טיפול בעין עצלה עבור ילדים ועבור מבוגרים. מדובר במרכזים מובילים בתחום המנוהלים על ידי רופאי עיניים מומחים. בכל הקשור לעין עצלה ואבחון של עין עצלה מומלץ לגשת למומחים בתחום כמה שיותר מוקדם. ככל שהעין העצלה תאובחן מוקדם יותר והטיפול בה יחל מוקדם, כך יעילות הטיפול תהיה גבוהה יותר והסיכוי שהעין תחזור לתפקוד תקין יעלה.

גם למי שאינו תושב המרכז, שימו לב שבתחום התמחות זה של רפואת עיניים וספציפית טיפול בעין עצלה או פזילה יש שימליצו להשקיע בנסיעה למומחים על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בעין עצלה במרכז
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.