טיפול בעין עצלה בתל אביב

מידע על טיפול בעין עצלה במרכזים רפואיים בתל אביב

עין עצלה היא תופעה שיכולה לנבוע מבעיה רפואית מולדת בעין, פזילה או מבעיות אופטיות במבנה העין. בפועל המאפיינים של התופעה היא עין אחת שנראת פוזלת ופחות ממוקדת מרעותה בזמן שמבחינה רפואית העין תקינה לחלוטין. בתופעה של עין עצלה המוח מזהה שיש בעייה בתמונות שמשדרות העיניים, בוחר בעין המועדפת עליו והעין השנייה הופכת "עצלה" והמסרים שהיא שולחת למוח אינם מתקבלים עד שהיא מפסיקה להתקשר מולו.
מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה בתל אביב?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול בעין עצלה
במצב תקין משדרות שתי העיניים שלנו תמונות למוח, תמונות שיחד מצטלבות ומעניקות לאדם תמונה כללית טובה, אומדן של מרחק וראייה תלת מימדית. במצב של בעיה באחת העיניים המוח מזהה כי התמונות אינן מצטלבות היטב ולמעשה בוחר לעשות שימוש רק בתמונה החדה יותר שהוא מקבל. בכך, עם הזמן, הוא הופך את העין ששלחה תמונות לא ברורות, לבלתי רלוונטית עבורו - עין עצלה.

בעיית עין עצלה מתפתחת לרוב כבר בילדות וחשוב מאד לאבחן ולטפל בה כמה שיותר מוקדם. מי שלא יטפל בבעיה אומנם יוכל לראות את התמונות שיקבל המוח, אך הן יהיו חלקיות וחסרות היכולת לפענח רמזי עומק ותלת מימד. הטיפולים בעין עצלה מתמקדים באימון של המוח והעין העצלה לעבוד יחד ולקרוא את המסרים נכונה.

הטיפול, כאמור, מתמקד בעבודה משותפת של העין העצלה והמוח על ידי תרגילים, הרכבת משקפיים יחודיים, כיסוי העין החזקה ברטייה, צפייה בטלויזיה דרך מסך ייחודי וכדומה. טיפול זה יעיל בעיקר עבור ילדים, כאשר מבוגרים שסובלים מבעיית עין עצלה יוכלו לטפל בה בשיטה חדשנית בשם נוירוויז'ן.

טיפול בעין עצלה בתל אביב
בתל אביב ממוקמים מספר מרכזים רפואיים המתמחים בבריאות העין ומציעים אבחון וטיפול בעין עצלה, עבור ילדים ומבוגרים. מי שמעוניין באבחון עין עצלה מוטב שיפנה בהקדם למומחה בתחום שיוכל להעניק לו תשובות ברורות ומדוייקות וכמובן גם טיפול הולם ויעיל. ככל שמתחילים בטיפול מוקדם יותר כך הוא יעיל יותר והתוצאות טובות יותר.

ניתן להשוות בין המכונים והקליניקות המתמחים בתחום הראייה ובאבחון וטיפול בעין עצלה תוך הסתכלות על הפרמטרים הבאים: מחיר הטיפול, מיומנות הרופא, ניסיון הרופא, מיקום המרפאה והנגישות שלה, קלות הזמנת התור ועוד.

חשוב לדעת שלא כל רופא עיניים יכול לאבחן בעיה של עין עצלה ולזהות איזה טיפול מתאים למטופל הספציפי. לכן, מוטב ללכת לרופא המתמחה בתחום ועוסק בתחום באופן יומיומי.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בעין עצלה בתל אביב
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.