טיפול בעין שקועה באמצעות הזרקה

סובל מעין שקועה שיוצרת שחור מתחת לעיניים? עכשיו יש לכך טיפול

אם מצאתם כי העגולים השחורים בעיניים נובעים משקע אמיתי של עצמות מבנה העין, כנאה שיש לכם מבנה עצמות מולד היוצר את השקע או שישנה הידלדלות משמעותית של שכבת השומן באזור. הפתרון היעיל ביותר לבעיית עין שקועה הוא הזרקה של חומר מילוי לשקע העין. המילוי מבליט את העין וגורם לצללים להיעלם, תוך מתן פתרון לטווח זמן של עד שנה. אגב, המילוי יכול להועיל גם לאלו שאצלם השחור מתחת לעיניים נובע מכהות עור.

מחפש מידע אודות טיפול בעין שקועה באמצעות הזרקה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול הזרקת חומר מילוי לטיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
כפי שכבר כתבנו הזרקת חומר מילוי לשקע העין הוא הטיפול הטוב ביותר המוצע כיום בשוק לטיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים הנובעים משקיעת העין בשל מבנה עצמות. ההזרקה, שנותנת פתרון ארוך טווח לבעיה פופולארית גם אצל אנשים הסובלים משחור מתחת לעיניים בשל כהות העור, התרחבות של נימים ופיגמנטציה המעוניינים בהליך המקנה פתרון ארוך טווח שיאפשר להם להפסיק לעסוק בהסוואה יומיומית.

חומר המילוי שמוזרק לשקע העין בעת הליך ההזרקה הינו חומר מילוי מקבוצת חומרים הנקראים חומצה היאלורונית. חומר מילוי מקבוצה זו, בניגוד לחומרי מילוי אחרים בהם משתמשת הקוסמטיקה הרפואית, הינו חומר מילוי זמני, שכן חומצות היאלורוניות נמצאות בגופינו באופן טבעי ומתמוססות בו. לשימוש בחומר מילוי מחומצות היאלורוניות יתרונות בשל היותו טבעי ואחיד, אך עבור אנשים שהיו מעוניינים לשמר את האפקט של מילוי השקע יתרון זה הופך חיסרון, בשל התפוגגות האפקט עם הזמן. יתרון חשוב נוסף של הטיפול בהזרקה בשימוש חומר מילוי מקבוצת החומצות ההיאלורוניות נובע גם הוא מהתפוגגותו ההדרגתית של החומר - בזכות עובדה זו מובטח כי גם במקרה של הזרקה לא מוצלחת לא יגרם למטופל נזק בלתי הפיך.

לאחר כחצי שנה עד שנה מיום הטיפול, יתפוגג החומר לחלוטין בגוף ואיתו אפקט המילוי. על מנת להחזיר את המראה המלא, המטופל יצטרך לעבור טיפול הזרקה נוסף על מנת לשמר את התוצאות. חשוב לציין כי אין סכנה בריאותית בהזרקה חוזרת של אותו חומר מילוי, אפילו עדיף להשתמש באותו חומר המילוי לשחור מתחת לעיניים מכיוון שמומלץ שלא להשתמש בחומרי מילוי שונים באותו אזור, גם לא בתקופות זמן שונות.

כיצד מתבצע הליך הזרקת חומר מילוי לטיפול בעיגולים שחורים?
הליך ההזרקה, לטיפול בעור כהה מתחת לעיניים ובעפעפיים התחתונים מבוצע תחת הרדמה מקומית, על ידי צוות רפואי, במרכז רפואי. בזמן הטיפול, לאחר הרדמת האזור, מוזרק חומר המילוי לאזור תחת העין, לתעלה שתחתיה ולעפעפיים התחתונים. טיפול בהזרקה אורך מספר דקות, אינו כרוך בכאב וזמן קצר לאחר החדרת החומר המטופל משוחרר לביתו, בלי להעביר אפילו לילה אחד במרפאה.

בתום הטיפול יכול המטופל לחזור לשגרת יומו, אולם מומלץ להתכונן למנוחה קצרה, שכן אזור העין יכול להיות נפוח ורגיש. הנפיחות תעבור לאחר מספר ימים וכאשר היא תעלם ייחשף המראה החדש ללא שחור מתחת לעיניים.

סיכונים ותופעות לוואי - טיפול בשקיות מתחת לעיניים

הזרקת חומר מילוי נחשבת פעולה פולשנית, ובתור פעולה שכזו יש סיכוי לסיכונים ותופעות לוואי שיש להיות מודעים אליהם. לכן, למרות שהליך טיפול בעיניים שקועות נחשב פשוט ובטיחותי חשוב להקפיד לעבור אותו במרכז רפואי מוכר בו מקפידים על כללי ההיגיינה והבטיחות הברורים. כמו כן חשוב להעביר לידי המרכז הרפואי או המרפאה את המידע הרפואי המלא בטרם התהליך (דוגמת רגישות לחומרים, נטילת תרופות וכו') ולקרוא בפירוט את טופסי ההסכמה הרפואית.

לאחר הליך מילוי שקיות העיניים בהזרקה, תופעות הלוואי הנפוצות כוללות נפיחות וכאב או תחושת אי נוחות באזור המטופל. כמו כן, קיים סיכון לדימום מקומי במהלך הטיפול, ולתוצאה אסימטרית. תופעות אלו, כמו גם הכאב והנפיחות, נוטות להיות זמניות ולחלוף בפרק זמן קצר. בכל מקרה מומלץ בימים הראשונים שלאחר ההזרקה להימנע מחשיפה לשמש, בכדי לאפשר לרקמות להתאושש.