ניתוח הסרת משקפיים - שיטת לאסק

כל הפרטים על ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק

לאסק הוא שיטת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר אשר מיועדת לאנשים עם קרנית דקה ומספר משקפיים גבוה. כמו כל ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, גם בהסרת משקפיים בניתוח לאסק נעשה שיוף של הקרנית, אך אופן הניתוח שונה. כל הפרטים על הליך הניתוח, למי הוא מתאים - בעמוד שלפניכם.
מחפש מידע אודות ניתוח הסרת משקפיים - שיטת לאסק?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר - שיטת לאסק
לאסק (Laser-Assisted Sub-Epithelial Keratectomy - lasek) הוא ניתוח עדין להסרת משקפיים שנעשה בשכבה החיצונית של העין. הניתוח מתאים במיוחד לאנשים אשר יש להם קרנית דקה שעלולה להיפגע משיטות ניתוח להסרת משקפיים אשר עובדות יותר לעומקה של העין כמו לאסיק. כמו כן, ניתוח לאסק מתאים לאנשים שבעבודתם יכולה העין להיפגע- כמו מסגרים, נגרים וכדומה. מכיוון שהניתוח משייף רק חלק דק ומשאיר שכבה עבה של העין.

הליך הסרת משקפיים בשיטת לאסק
קודם כל, לפני שמתחילים בהכנות, יש להיפגש עם רופא העיניים לבדיקות התאמה. בבדיקות אלו הרופא יאבחן את מצב עיניכם, ייקח מדדים של העין ויראה אם אתם מתאימים לניתוח להסרת משקפיים בלייזר. אם אתם מתאימים לעבור הסרת משקפיים בלייזר, ייתכן ובגלל למקרה הייחודי שלכם, רופא העיניים ימליץ לכם על ניתוח לאסק.

בתחילת הניתוח להסרת משקפיים בשיטת לאסק, מרדימים מקומית את העין על ידי טיפות עיניים. לאחר מכן, מניחים תמיסת אלכוהול על שכבת העין החיצונית- האפיתל. תמיסת האלכוהול מפרידה בין שכבת האפיתל לבין העין כך שניתן להסיר אותה בקלות וליצור פתח לקרנית על מנת שהלייזר יוכל לשייף אותה. את השכבה החיצונית שמוציאים שומרים בצד בתמיסה אשר שומרת עליה ובסיום הניתוח, מחזירים את שכבת האפיתל שהוצאה בחזרה לעין. על מנת לשמור על שכבת האפיתל, בסיום הניתוח מוסיפים עדשות מגע טיפוליות לעין אשר שומרת עליה.

לאחר שמסירים את שכבת האפיתל, מפעילים את הלייזר אשר משייף בעדינות את הקרנית ומעצב אותה לצורה הרצויה כך שתשבור את קרני האור כמו המשקפיים. קרן הלייזר משייפת את האזור הרצוי ואם העין זזה במפתיע הקרן מפסיקה, כך שאין לחשוש מכוויות או פגיעות בעיניים. קרן הלייזר עובדת למשך זמן קצר ועוצרת. כאשר מסיימים טיפול בלייזר בעין אחת עוברים לעין השנייה.

לאסק הוא ניתוח הסרת משקפיים די קצר האורך לא יותר משעה. בסיום הניתוח נשארים להשגחה זמן מה ואז משתחררים הביתה. לאחר ניתוח לאסק לוקח כמה שבועות לעין להחלים. לעיתים בתקופה זו של החלמה תורגש אי נוחות בעין. במידה וישנם כאבים ניתן לקחת משככי כאבים, כמו כן, בשל יובש בעין אפשר לשים טיפות עיניים. למרות שלאחר ניתוח לאסק לוקח לעין זמן להחלים, הראייה משתפרת לאחר הניתוח וניתן לחזור לתפקד כרגיל.