מילוי קמטים

מידע על מילוי קמטים והעלמת קמטים בפנים

"פשוט נמאס מהקמטים האלו, הם גורמים לי להראות בת 100..." טענה זו רווחת מאד בקרב נשים (וגם גברים) בני 40 ומעלה שמתבוננים במראה ומרגישים שהקמטים ניצחו אותם ומילאו את עור הפנים שלהם, תוך יצירת חוסר התאמה בין אישיותם הצעירה והתוססת וגילם הכרונולגי הצעיר, לבין מראה פניהם החיצוני. מי שהקמטים מפריעים לו פונים בשנים האחרונות למרפאות ולקליניקות מתוך רצון להעלים את הקמטים מעור הפנים או לכל הפחות לטשטש אותם. ובעולם של פתרונות אסתטיים ורפואיים של היום, לאחר טיפול מהיר, פשוט ובטוח מקבלים הפונים את מבוקשם ויוצאים מהטיפול כשעורם חלק ובעל מראה צעיר כבעבר.

מחפש מידע אודות מילוי קמטים ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מדוע נוצרים קמטים?
קמטים בעור הפנים נוצרים ממגוון סיבות שונות, בהן גיל, גנטיקה, קרני השמש, עישון, תזונה ועוד. הופעתם של קמטים היא טבעית לחלוטין ובתרבויות מסויימות הקמטים שמשווים לאדם מראה מבוגר מקנים לו זכויות יתר ומעמד גבוה. בעולם המערבי הקמטים אינם מתקבלים בברכה אצל מרבית האנשים והרוב רואה בהם בעיה אסתטית מטרידה. בשל כך הליך טיפול מילוי קמטים או העלמת קמטים הפך להליך נפוץ ופשוט יחסית בתחום אסתטיקה רפואית.

התאמה לטיפול מילוי קמטים
טיפול מילוי קמטים מתאים לאנשים בגיל המעבר שאינם זקוקים למתיחת פנים אך הקמטים בפניהם מציקים להם. כמו כן, מתאים הליך מילוי קמטים לבני 40-55 שזקוקים למתיחת פנים עדינה אך אינם מעוניינים בה עקב תחושת פחד, בעיה כספית, או כל סיבה אחרת ומעדיפים לעבור טיפול פשוט ועדין יותר. אגב, למרות שהשם כמעט זהה טיפול מילוי שפתיים הינו הליך שונה בתכלית, המערב פרוצדורה וחומרי מילוי השונים מאלו של טיפול מילוי קמטים.

אילו קמטים ניתן למלא?
מילוי קמטים מתאים בעיקר לקמטים בפנים שאינם בתנועה מתמדת וחזקה, מה שמכונה קמטים יציבים. לפיכך, מילוי קמטים אינו מתאים לחריצי רוחב במצח שהינם קמטי הבעה (בהם מטפלים בבוטוקס) או לקמטים בשפה עליונה המופיעים תוך דיבור ובתנועות שריקה. כמו כן, חומר המילוי המשמש בטיפול מילוי קמטים אינו יכול להילחם בכוח המשיכה, ולכן גם הטיפול בקמטים שנוצרו עקב צניחת עור אינו נעשה על ידי הזרקת חומר מילוי, אלא מחייב ניתוח מתיחת פנים.

פנייה לרופא מומחה עבור מילוי קמטים
"אני לא יכול יותר עם הקמטים האלו, הם הופיעו בין לילה ובגללם לא מפסיקים לשאול אותי אם ישנתי טוב ומה שלומי..."
מטופלים שהגיעו לגיל 40 פלוס מינוס ומרגישים שהקמטים החלו לשכון על פניהם כדיירי קבע מתחילים לעיתים לברר ולתהות על טיפול מילוי קמטים. במידה ואתם, כמו רבים אחרים, שוקלים לעבור טיפול מילוי קמטים, מומלץ לכם לפנות לרופא מומחה בתחום.

אנו ממליצים מאד על הפנייה לקליניקה או מנתח פלסטי מומחה לצורך חשיבה משותפת והתייעצות לגבי הטיפול המתאים ביותר. גם שאיבת ידע ממקורבים היא מבורכת, אולם שימו לב שידע כזה הוא מוגבל, בעוד פנייה למומחה מעניקה לכם את האפשרות להיחשף לכל מגוון הטיפולים וחומרי המילוי שניתן להזריק. רופא מומחה שבקיא בחומרי המילוי, שיטות ההזרקה, טיפול בפילינג כימי ומכני ובמתיחת פנים יוכל לבדוק אתכם באופן מעמיק, ולפי אופי הקמטים שלכם להתאים ולהמליץ על הטיפול שיניב את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

סוגי קמטים והטיפול בהם
קמטי הפנים נחלקים לשני סוגים:
קמטים יציבים - כמו אלו שמופיעים באזורי האף, השפתיים והסנטר - נוצרים עקב נפילת הפנים (גרביטציה). בקמטים קבועים אלו נוהגים לטפל על ידי הזרקת חומרי מילוי שמטרתם למלא את השקע שנוצר.

בין הקמטים היציבים ניתן למנות:
חריצי שפה עליונה - הקמטים או החריצים שמופיעים מעל לשפה העליונה הם חריצי הבעה מסוג שונה והזרקת בוטוקס למילויים אסורה. הטיפול בחריצים אלו נעשה בעיקר על ידי פילינג מכני וכן על ידי פילינג כימי המבוסס על פנול. ישנם מומחים המציעים גם טיפול בהזרקת חומרי מילוי, טיפול זה מומלץ לשקול כאשר החריצים בשלביהם הראשונים.
קמטי הבעה בצידי האף - קמטים אלו נחשבים לקמטים מטרידים במיוחד ולעיתים קרובות הם מופיעים כבר בגיל צעיר. הטיפול בקמטים אלו כולל הזרקת חומר מילוי.

קמטים פעילים או קמטי ההבעה - נוצרים כתוצאה מפעילות שרירי הפנים. באופן כללי לקמטי ההבעה נהוג להזריק חומרי הרפיה כדיספורט או בוטוקס. חומרים מסוג זה מחלישים את השרירים שגורמים להיווצרות הקמטים.

בין קמטי ההבעה ניתן למנות:
חריצי הבעה - חריצים אלו מופיעים בעיקר בעור המצח, בצידי העיניים ולעיתים קרובות גם בזויות הפה. חריצי ההבעה הם חלק מהותי מהפנים והם שמייצרים הבעות כגון שמחה, עצב, הפתעה, פחד וכדומה. חריצי הבעה מופיעים עם הגיל באזורים בהם עקב הבעות הפנים נוצרו קפלים בעור. לטיפול בקמטים אלו, כאשר הם בראשית דרכם, מתאימים הבוטוקס הידוע והדיספורט. עבור קמטי הבעה עמוקים יש לחפש פתרונות אחרים.

קמטים מוכרים נוספים הם קמטי רפיון עור הפנים שהינם תוצר בלתי נמנע של הגיל. קמטים אלו זקוקים לניתוח מתיחת פנים ולא ניתן לטפל בהם באמצעות הזרקת חומר מילוי.

מידע על חומרי מילוי קמטים 
חומרי המילוי המשמשים במילוי קמטים הינם חומרים טבעיים או סינתטיים, בעלי השפעה ארוכה או קצרת טווח (דוגמת רסטילן). החומרים מוחדרים לשכבה התת-עורית בהזרקה והם נספגים בגוף במשך הזמן כך שיש לחזור על פעולת הזרקתם לקמטים אחת לכמה חודשים. מטרת חומרי המילוי היא למלא את המחסור בחומרים כגון חומצה היאלורונית, קולגן, חומצה לקטית ותאי שומן שהתמוססו עם השנים מרקמות העור. חומרי המילוי המוזרקים לקמטים מחזירים לרקמות חלק מהנפח שנעלם ומעניקים להן מראה צעיר ורענן.

אנשים שפונים למילוי קמטים אינם נוטים להתאכזב. הטיפולים כולם עברו אישור של ה- FDA ומשרד הבריאות הישראלי והם בטוחים ויעילים. לאחר סיום טיפול מילוי קמטים לרבים מהמטופלים אין צורך בלקיחת ימי מחלה והתאוששות קצרה. את תוצאות הטיפול רואים באופן מיידי והן מתגמלות מרשימות.

מטופלים מדווחים שלאחר הטיפול התחושה האישית משתפרת ויש התחברות מחודשת למראה הפנים שחזרו להיות צעירות ויפות כבעבר. המחמאות שמקבלים מסייעות כמובן לתחושה, אך יותר מכל, המבט במראה וההפחתה בצורך להתאפר, לשים מייק אפ ולטשטש את הקמטים הם שעושים את ההבדל. טיפול מילוי קמטים מאפשר לאנשים לשוב ולהיות עצמם מבלי להזדקן טרם הזמן.

היכולת לשוב ולהיראות צעירים בכמה שנים מבלי לעבור טיפול מסובך או ניתוח פולשני מעניק לרבים את האפשרות אחריה חיפשו במשך זמן ממושך. הטיפול לרוב אינו מעורר פחדים, לא מצריך היערכות מיוחדת וזמן החלמה, ולכן הוא נחשב לטיפול "רך" שלא יגרום לגבות רבות להתרומם ולמטופל לספק הסברים על המראה החדש. העובדה שניתן לעבור את הטיפול ולהציג את התוצאה מבלי שההליך כה בולט מאפשרת למטופלים לשמור על עצמם ועל פרטיותם ולספר על הטיפול רק למי שהם מעוניינים.

לקראת התפוגגות השפעת חומרי המילוי, כאשר הקמטים חוזרים לבלוט על פני עור הפנים והמראה המבוגר מציץ, חוזרים מטופלים רבים לחדר הטיפול לסדרה נוספת של הזרקות ומילוי קמטים. נראה כי לאחר שהתרגלו למראה נטול קמטים קשה לחזור אחורה, וכל עוד הם יכולים ואין פגיעה בעור, הם חוזרים לטיפול בכל שנה עד שנה וחצי ומשמרים את המראה הצעיר והחלק.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ למילוי קמטים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
העלמת קמטים
מילוי קמטים
מילוי קמטים