נוירוויז'ן

הסרת משקפיים ללא ניתוח

הסרת משקפיים ללא ניתוח זה חלומם של מי שאינם מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר או למי שחוששים ממעבר הניתוח. כיום קיימות בשוק מספר שיטות להסרת משקפיים ללא ניתוח, בהן שיטת נוירוויז'ן אשר נחשבת לשיטה העולה בקרב רופאים ומטופלים גם יחד.
מחפש מידע אודות נוירוויז'ן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
נוירוויז'ן - הסרת משקפיים ללא ניתוח
הסרת משקפיים ללא ניתוח הוא הליך אשר מתאים לאנשים המעוניינים בהסרת המשקפיים או העדשות אך אינם רוצים או שאינם יכולים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. אנשים רבים חוששים מהניתוח, מהעובדה שהוא פולשני וכן מהסיכונים שיש לקחת. אם בעבר אנשים אלו נשארו ללא מענה ולמעשה "נתקעו" עם המשקפיים או עם העדשות היום הם יכולים להתעניין בשיטות הסרת משקפיים ללא ניתוח ואפילו לבצע אחת מהן.  

נוירוויז'ן היא מהשיטות החדשות שרופאים ומטופלים רבים מתחילים להכיר ולאהוב. השיטה, אשר קיבלה את שמה תודות לחברה המשווקת אותה מתמקדת על הפעלה ועבודה של קורטקס, אחד מהאזורים במוח האדם אשר אחראי בין היתר על הראייה.   

חוש הראיה מורכב משתי מערכות אשר מתפקדות יחדיו, האחת, העין עצמה, האיבר אשר קולט את התמונה מן החוץ ומעביר אותה לצורך עיבוד. השני, המוח שמעבד את התמונה ולמעשה מפרש אותה ("זה שולחן").   

מרבית בעיות הראיה נגרמות עקב ליקוי או פגם בעין עצמה ופעמים רבות בקרנית, בליקוי זה מטפל ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. עם זאת גם לאופן שבו המוח מעבד את התמונה יש השפעה על התוצאה הסופית, ולפיכך ניתן לעבוד על המוח כך שייצור תוצר איכותי יותר על אף הליקוי הפיזי הקיים.   

על בסיס מחשבה זו מושתתת שיטת נוירוויז'ן להסרת משקפיים ללא ניתוח. במסגרת השיטה המטופל "מלמד" את המוח שלו ומאמן אותו לעבד את התמונה מחדש באופן איכותי יותר כך שהוא חש כאילו הראייה השתפרה.   

ניתן להבין שטכניקה זו אינה פולשנית ואינה מערבת כל פעילות כירורגית ואפילו לא הכנסה של אביזרים שונים לעין. כל שהשיטה עובדת עליו הוא המוח.  

הליך שיטת נוירוויז'ן
בפועל את שיטה זו מבצעים כאשר המטופל יושב מול מחשב בו תוכנה המאמנת את המוח, כאשר כל צעד מנוטר על ידי אופטומטריסט העוקב אחר ההתקדמות ומתאים את התוכנה למטופל. למול המטופל מוצגים תמונות ותרגילים אותם עליו לבצע בדייקנות. מי שמקפיד על האימון ועל הזמנים יוכל לשפר את הראיה שלו בעד מספר וחצי לקוצר ראיה, צילינדר.  

השיטה עברה אישור של הגופים המפקחים על מרשם התרופות בארצות הברית, ה- FDA, ובאירופה.  

משך טיפול שיטת נוירווויז'ן להסרת משקפיים
הטיפול בתוכנה אורך כחודש מרוכז בלבד, בו על המטופל להקפיד על האימונים. לאחר מכן התוצאה נשמרת וכמו שהמוח שלנו פועל אוטומטית בתחומים אחרים גם את הדברים החדשים שלמד כאן הוא אינו שוכח וממשיך לבצע גם בסיום האימונים.   

התאמה
השיטה מתאימה למטופלים בעלי: צילינדר שנמוך מ-0.75- קוצר ראיה שנמוך מ-1.5 עין עצלה ראיית לילה לקויה  שיפור וחיזוק העין והראייה אחרי ניתוחי לייזר וניתוחי קטרט חיזוק ראייה חלשה.  

חשוב לציין כי טיפול זה הטיפול אינו כרוך בסיכון כלל ועיקר, אין בו כאבים ובמחקרים השונים לא נרשמו תופעות לוואי. הטיפול מתאים לכל גיל.  

תוצאות טיפול נוירווויז'ן
בשיטה זו קשה לחזות מראש מה יהיו התוצאות כיוון שמוחו של כל אדם בעל תפקוד שונה במקצת ויכולת הלמידה של כל מוח שונה. יחד עם זאת ממחקרים נראה שניתן לשפר את הראיה בעד כמספר וחצי לקוצר ראיה, צילינדר.