ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

תעניין בניתוח הסרת משקפיים? כל מה שחשוב לדעת על הניתוח

סובל מליקוי ראייה ומרכיב משקפיים או עדשות? לא נמאס לך להתעסק באופן יומיומי בעזרי הראייה? אם נמאס לך, כמו לרבים אחרים, אתה מוזמן לקרוא על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, הניתוח שישנה לך את החיים. עבור אנשים שמרכיבים משקפיים או עדשות ומבקשים להיפטר מהם מספק ניתוח הסרת משקפיים בלייזר פיתרון פשוט, קל ונוח. במסגרת הסרת משקפיים בלייזר מלטשת קרן לייזר את קרנית המנותח, לפי נתוניו האישיים, ויוצרת בעיניו מעין משקפיים פנימיים. תוצאות הניתוח כוללות קודם כל שיפור ניכר ביכולת הראייה וכן, שיפור אסתטי שמתבטא בהסרת המשקפיים.

מחפש מידע אודות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר נחשב לניתוח קל ומהיר שמספק פיתרון פשוט ונוח לאנשים רבים המרכיבים משקפי ראייה ומבקשים להסיר אותם. הניתוח כולל הליך במהלכו קרן לייזר מבצעת ליטוש של קרנית העין, בהתאם לנתוניו האישיים של המטופל, כפי שהוזנו במחשב על ידי הרופא המטפל שבדק את המנותח. קרן הלייזר מלטשת את קרנית העין בצורה עדינה ומדויקת מאוד ובכך משפרת לאין ערוך את יכולת הראייה של המטופל. תהליך פשוט ונוח זה מתאים לרבים. כמו כן, ולא פחות חשוב, מלבד השיפור הניכר ביכולת הראייה, לניתוח הסרת משקפיים בלייזר תוצאה אסתטית - מרגע ביצועו אין יותר צורך במשקפיים כעזר ראייה שמסתיר את הפנים.

אגב, שיפור הראייה בעקבות הליך הסרת משקפיים בלייזר יורגש תוך ימים ספורים והראייה אף נעשית חדה יותר.

התאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר פותח על מנת לפתור בעיה של קוצר ראיה, רוחק ראיה וצילינדר (אסטיגמציה). הניתוח מתאים לאנשים מעל גיל 18 בלבד, המרכיבים משקפיים או עדשות, ושמספרם יציב במשך חצי שנה לפחות. חלק מהאוכלוסייה נמצאת בלתי מתאימה לניתוח עקב קרנית דקה, מחלות עיניים כמו גלאוקומה ירוד (קטרקט) או הריון.  עם זאת כ-70% מהאוכלוסייה הפונה לביצוע הניתוח נמצאת כשירה.
הניתוח מקל על המטופלים, משפר את ראייתם במאות אחוזים וכן חוסך מהם הרכבה של המשקפיים או העדשות בכל בוקר. למידע נוסף - התאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר - הליך ניתוח הסרת משקפיים
במהלך ניתוח לייזר להסרת משקפיים נעשה שימוש בקרני לייזר המשייפות בעדינות ובדייקנות את פני הקרנית ומעצבות את צורתה מחדש, כך שהמטופל יוכל לראות את העולם באופן חד וברור ללא צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע. ההבדל בניתוח הסרת משקפיים בלייזר בין אדם לאדם הוא באופן ליטוש הקרנית, משמע, עבור כל מטופל הליטוש נעשה בהתאם לנתוניו האישיים, כפי שנבדקו והוזנו למכונה על ידי רופא מומחה.

ניתוח הסרת משקפיים אינו כואב, שכן לפני שמתחילים בו מטפטף הרופא לעיניי המטופל טיפות מאלחשות ומרדימות שמונעות את הופעת הכאבים. אולם, יש לציין כי למרות שהניתוח אינו כואב חשים המטופלים תחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן קרן הלייזר פוגעת בה. בנוסף, את העין משאירים פקוחה על ידי שימוש במכשיר "מפסק" המחזיק את העין ועשוי לגרום גם הוא תחושת אי נוחות.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים אורך כ-20 דקות לערך כאשר פעולת קרן הלייזר עצמה נמשכת בין 15 ל-40 שניות בכל פעם. בתום עשרים הדקות משוחרר המטופל לביתו כשעל עיניו כיסוי שקוף, שאינו מפריע לתפקוד ומוסר כבר למחרת. כיסוי זה ישמש את המטופל בימים הראשונים בשעת השינה וימנע ממנו לגעת בעינייו מבלי שהוא שם לב, וכן יגן על העיניים מגורמים נוספים (יובש, אבק וכדומה). 

את השיפור בראייה ניתן לחוש כבר בימים הראשונים שלאחר תום הניתוח, ותוך מספר ימים הראייה אפילו נעשית חדה יותר, כשתהליך שיפור הראייה נגמר לאחר שלושה חודשים. לפעילות מלאה אפשר לחזור כבר ביום שלמחרת ניתוח הסרת משקפיים, אולם חשוב להקפיד ולשמור על העיניים- להימנע מרחצה בים או בבריכה, מפגיעות באזור העיניים וכמובן להשתמש בכיסוי השקוף שניתן לכם לאחר הניתוח. 

ניתוח הסרת משקפיים משפר את הראייה ומבטל את הצורך במשקפיים או בעדשות
כפי שנכתב עוד קודם, ניתוח הסרת משקפיים אמור לשפר את הראייה למרחק ולבטל את הצורך במשקפי ראייה או בעדשות מגע. בחלק קטן מהמקרים, בדרך כלל עבור מטופלים בעלי מספר גבוה במשקפיים, יהיה צורך במשקפיים גם לאחר הניתוח, אם כי מספר הדיופטר יהיה נמוך מזה שהיה טרם הניתוח. מבחינת התיקון שמבצעת קרן הלייזר, הוא לצמיתות, למרות שלעיתים חלים שינויים בראייה לאחר הניתוח. במקרה כזה הרופא ישקול לבצע ניתוח משלים לאחר התייצבות הראייה, כעבור ארבעה עד שישה חודשים מיום הניתוח הראשון.

במידה ויש שאלות נוספות על הסרת משקפיים בלייזר וניתן לעבור לעמוד שאלות נפוצות.

מידע למתלבטים
עבור כל המתלבטים האם לעבור ניתוח הסרת משקפיים או להישאר עם המשקפיים והעדשות אליהם כבר התרגלו אנו ממליצים להבין לעומק ממה נובעת ההתלבטות. האם היא נשענת על מצב כספי, על פחד או על שיקולי עלות תועלת. מבחינה כספית, בשנים האחרונות יש ירידה בעלות הניתוח, כיוון שהוא נעשה שכיח יותר ויותר. מרפאות רבות מציעות את הניתוח בעלויות נמוכות יחסית ורק חשוב לבדוק מי הרופא המבצע וכמה ניסיון יש לו בתחום. בנוסף, את מחיר הסרת משקפיים יש להשוות להוצאה הכספית המתמשכת על עזרי ראייה ובדיקות ראייה, יכול מאד להיות שתיווכחו לדעת שהניתוח משתלם. 

אנשים שמוצאים כי ההתלבטות נשענת על פחד מומלץ כי ידברו עם מטופלים שכבר עברו את ההליך וכן שיקבעו פגישת ייעוץ עם מנתח עיניים שיוכל לענות להם על כל השאלות, להסביר ולהדגים להם כיצד יתבצע הניתוח ובכך לפזר חלק מהחששות.

מבחינת חישובי עלות / תועלת חשוב לזכור שלמרות ששם הניתוח הוא "ניתוח הסרת משקפיים" ורבים מתיחסים בעיקר לחלק האסתטי שבו, הניתוח הוא בעיקרו משפר את איכות הראיה ולכן התועלת הרפואית בו גדולה, גם אם כבר התרגלתם לנוכחותם של המשקפיים. לכן, עבור צעירים שרק בשנים האחרונות החלו להזדקק למשקפיים הניתוח יכול להתאים מאד, כיוון שהוא ימנע את המשך התדרדרות הראיה. אי לכך, מומלץ ללכת ולהיוועץ עם רופא עיניים מוסמך ולקבל את חות דעתו. לכל היותר, במידה ואתם אוהבים מאד את המראה הממושקף, גם לאחר הניתוח תוכלו להרכיב משקפיים, רק כאלו עם עדשות זכוכית רגילות ללא מספר (כפי שעושים כיום אנשים רבים שרואים במשקפיים אביזר אופנה). 

עוד נציין כי לאחר ההחלמה מניתוח הסרת משקפיים כאשר תתחילו להתהלך ברחוב ובחוגים החברתיים הסובבים אתכם סביר כי אנשים רבים יגידו לכם כי אתם פשוט נראים "אחרת". נראה כי משקפיים זה אחד הדברים שאנשים מתרגלים לראות כחלק בלתי נפרד מהפנים וכאשר מסירים אותם ישנה תחושה כי כל הפנים עברו שינוי. לכן, במידה ולא הייתם עם עדשות, אלא עם משקפיים תכינו את עצמכם לשאלות ותגובות מופתעות של הסובבים. 

באופן כללי ניתוח הסרת משקפיים הוא ניתוח מומלץ על ידי רופאי עיניים רבים שרואים בו בעיקר את הצד הרפואי שמשפר את יכולת הראייה ולא רק את הצד האסתטי.

הסרת משקפיים