ניתוח פזילה בחיפה

סובל מפזילה? הגיע הזמן לאבחן, לטפל ולתקן אותה.

מבוגרים וילדים הסובלים מפזילה מרגישים לא פעם מבוכה ממראה עינהם, ומתקשים לתפקד בסיטואציות חברתיות בשל הפזילה והתחושות ורגשות שהיא גורמת. בנוסף על הבעיה החברתית והאישית, פזילה יכולה להוות גם בעיה תפקודית ביכולת הראייה התקינה, כאשר היא מקשה על ראיה בתלת מימד, קריאת רמזי עומק, מיומנויות קריאה וכתיבה. לפיכך, מי שנולד עם פזילה או שהתגלתה אצלו פזילה במהלך הילדות ממליצים לו הרופאים לעבור אבחון וטיפול בפזילה שיוכלו להעלים אותה ולמגר את הבעיות הנלוות אליה.
מחפש מידע אודות ניתוח פזילה בחיפה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול בפזילה
פזילה היא תופעה בה שני גלגלי העין אינם מקבילים ולכן אינם מתמקדים באותה נקודה במרחב. פזילה אינה נחשבת לנדירה והיא מופיעה בקרב 4 אחוזים מכלל האוכלוסיה. ישנם כמה סוגי פזילה בהם פזילה כלפי חוץ ('אקזוטרופיה'), פזילה כלפי פנים ('איזוטרופיה'), או עיניים הסוטות מעלה ('היפרטרופיה'). כל סוג פזילה מצריך טיפול שונה במקצת ואבחון של השרירים החלשים שגורמים לה. מומלץ לכל מי שזוהתה אצלו פזילה לפנות לרופא עיניים המתמחה בתחום לצורך אבחון והתחלת טיפול.

טיפול בפזילה מתקיים בשני רבדים. הראשון, טיפול שאינו פולשני ונעשה על ידי שימוש בעזרים חיצוניים כמו רטיה על העין החזקה, משקפיים מיוחדים וכדומה שמטרתם חיזוק העין הפוזלת ושרירי הראיה בה, ותיקון האיזון של השרירים. לרוב, טיפול לא פולשני זה הוא הטיפול הראשון שניתן למטופל הפונה עם פזילה, שכן יש העדפה לתת הזדמנות לטיפול כמה שפחות פולשני, מה עוד שמדובר בטיפול שנמצא יעיל.

הטיפול השני בפזילה הוא ניתוח תיקון פזילה שמטרתו לאזן את ששת שרירי העין כך ששתי העיניים יהיו מקבילות אחת לשניה ויוכלו להתמקד על אותו האובייקט יחדיו. ניתוח תיקון פזילה הוא ניתוח פשוט מאד שאין בו כמעט סיכונים. הוא מבוצע על ידי רופאים מומחים בתחום המתאימים את שיטת הניתוח ואת הטיפול למטופל היושב מולם ולגילו.

החשיבות של אבחון וטיפול בפזילה בגיל המוקדם אולי מורגשת יותר עם ההתבגרות כאשר הפזילה הופכת לעיתים למחסום חברתי ומביאה לירידה בביטחון העצמי, אולם כבר בגיל צעיר פזילה מהווה בעיה תפקודית שכן היא גורמת לליקוי בראיית תלת מימד ותפיסת עומק תקינה. ההמלצה החד משמעית של רופאי העיניים היא לאתר את הפזילה כמה שיותר מהר ולטפל בה. מי שאינו בטוח כי הוא או ילדו סובלים מפזילה עדיף שיגיע לאבחון מקצועי אצל רופא מומחה שיוכל לשלול או לאשש את החשד.

ניתוח פזילה בחיפה
ניתוח פזילה בחיפה מיועד למטופלים, כמעט בכל הגילאים, שמעוניינים לטפל בתופעת הפזילה. ניתן לפנות לקליניקות המטפלות בפזילה באמצעות טופס הפנייה באתר, כאשר חשוב לגשת לרופא מומחה בתחום על מנת לעשות זאת באופן בטוח ובדרך היעילה והטובה ביותר.

טיפול בפזילה, לעומת טיפולי עיניים אחרים, נעשה על ידי מומחים בלבד בתחום, ומומלץ לגשת אליהם גם אם הקליניקה בה הם יושבים אינה בדיוק ליד הבית. מרפאות מומחים רבות נמצאות במרכז הארץ ומי שיכול מוטב שיפנה אליהן, אפילו לצורך קבלת חוות דעת שנייה. 

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח פזילה בחיפה
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.