למה יש לי עיניים שקועות?

סיבות להיווצרות עיניים שקועות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים

עם השנים משתנים תווי הפנים שלנו, כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעי. העור והפנים מאבדים חלק מהחיוניות שלהם וכן חלק מהשומן הטבעי. עקב כך הקמטים מעמיקים וגם העיניים מתחילות לשקוע יותר. יש מי שהמראה המבוגר אינו מטריד אותו, כאשר עבור אחרים העיניים השקועות והשחור מסביב לעיניים אינו מסב נחת.

מחפש מידע אודות למה יש לי עיניים שקועות??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

סיבות להיווצרות עיניים שקועות
ישנן מגוון סיבות להיווצרותן של עיניים שקועות. הסיבה הנפוצה והפופולארית ביותר היא חוסר שינה ועייפות. אם חיינו מתנהלים עם מספר מועט של שעות שינה, ייתכן מאוד שנקום בבוקר ונשים לב שנהיו לנו שני עיגולים שחורים מתחת לעיניים או בשמם העממי שקיות מתחת לעיניים. הגוון השחור שמתחת לעין נוצר מחשיפה של הוורידים שנמצאים מתחת לעין. ורידים אלו גלויים יותר בעקבות חיוורון של העור שמכסה אותם.

סיבות נוספות להופעת שחור מתחת לעיניים
במצבים מסוימים בחיים יש יותר סיכוי שנראה עיניים שקועות משתקפות אלינו מבעד למראה. נשים בהריון, כמו נשים בזמן מחזור, סובלות יותר מעיגולים שחורים מתחת לעיניים. כמו כן, בזמן מחלה, התפרצות אלגריה או בעיה בריאותיות אחרת, סביר יותר שנזכה לעיגולים מתחת לעיניים.

ישנם גורמים נוספים התורמים להופעת עיניים שקועות כמו תזונה לא מאוזנת ומצבים נפשיים. במצב שבו חסרים מרכיבים תזונתיים הכרחיים לבריאותינו כמו מינראלים, ויטמינים ונוזלים יש יותר סיכוי שיופיעו עיניים שקועות. כמו כן, גורמים נפשיים עלולים להשפיע על הופעת העיניים השחורות- אם אנו סובלים מדיכאונות או חרדות, ייתכן ושמחת חיים ופיתוח גישה חיובית יביאו לנו גם מראה זוהר ויפה יותר.

במידה ואתם ישנים מצוין, בריאים ואוכלים טוב, אך בכל זאת, אנשים שואלים אתכם אם ישנתם מספיק אתמול בלילה ייתכן והבעיה היא בעיה מבנית בפנים. ישנה אפשרות שהשקעים מתחת לעיניים נוצרו בגלל גורמים גנטיים של מבנה הגולגולת שלנו או שהם נוצרו עם הזמן עקב שחיקת שכבת השומן התת עורית הנמצאת מתחת לעין. כמו כן, אם בנוסף למבנה הפנים גם זכיתם בגוון פנים בהיר, סביר יותר שהכתמים השחורים מתחת לעיניים יהיו יותר בולטים.

טיפול בעיניים שקועות
כיום, אפשר לטפל בעיניים שקועות בכמה דרכים. ראשית צריך לדעת מהו הגורם לעיניים השקועות- אם גוון העור מתחת לעיניים השחיר בגלל סיבות הקשורות לאורח החיים- חוסר שינה, תזונה, מחלה וכדומה, תוכלו על ידי שינוי באורח החיים להתגבר על העיניים השקועות. דרך פופולארית נוספת לטיפול בעיניים שקועות היא על ידי הזרקה של חומר מילוי מתחת לעיניים, שיטה זו מתאימה במיוחד עבור אלו שמבנה הפנים שלהם מאופיין בעיניים שקועות.

בכל אופן, עד שתראו שיפור במצב העיגולים מתחת לעיניים, תוכלו לשפר את המראה על ידי איפור שמתאים לעיניים עם עיגולים שחורים.