סיכונים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר

בכל ניתוח יש סיכונים, מידע על סיכונים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר

מאסתם בהרכבת משקפיים באופן יומיומי ואתם מעוניינים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. ההחלטה על הניתוח יכולה להעלות חששות רבים בנושא בריאות העיניים וחששות כלליים, העולים לפני כל ניתוח, בצורה טבעית. המידע אודות הסיכונים ותופעות הלוואי יכול דווקא להפיג כמה מהחששות ולהפגיש ציפיות עם מציאות.
מחפש מידע אודות סיכונים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

סיכונים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר
נתחיל מלציין כי רוב האנשים היום עוברים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בהצלחה וללא תופעות לוואי. אולם, טרם הניתוח חשוב בכל זאת לדעת אילו סיכונים קיימים, ואיך אפשר למנוע אותם מבעוד מועד.

מה שמפחיד את רוב האנשים הפונים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא הכאב הכרוך בניתוח והמחשבה שכתוצאה מהניתוח יאבדו את יכולת הראייה לצמיתות. רבים חוששים שהראייה תדרדר עם השנים או שבעקבות הניתוח העין תפצע. לשמחתנו, היום עם התפתחות הטכנולוגיה מספר הסיבוכים לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר קטן. כ- 95 אחוז מהמטופלים עוברים את הניתוח בהצלחה, ואילו רק 5 אחוזים סובלים מסיבוכים בעקבות הניתוח.

כמו כן, כדי להרגיע את החשש מהכאב ממכשיר הלייזר כדאי לדעת שניתוח הסרת משקפיים עצמו מתקיים תחת הרדמה מקומית של העיניים, והמטופל לא מרגיש בכאב בעת פעולת קרן הלייזר. בזמן הניתוח יש תחושת עקצוץ על העין והקושי עיקרי נובע מכך שהעין נשארת פקוחה באופן לא טבעי. ייתכן ובסוגים מסוימים של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר יהיו כאבים באזור של העין כמה ימים לאחר הניתוח, אך כאבים אלו נחשבים כנסבלים עבור מרבית האנשים, ובמידה והמטופל אינו מצליח להתמודד עימם ניתן לטפל בכאבים באמצעות משככי כאבים וטיפות.

סיבוכים אפשריים בזמן הסרת משקפיים בלייזר
ישנם מספר סיבוכים אפשריים כאשר עוברים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. חלק מאוכלוסיית המטופלים שיגיעו לניתוח עם חולשה בקרנית עלולים לאחר הניתוח לסבול מהחלשות נוספת של הקרנית. סיבוך זה נחשב לנדיר. כמו כן, סיבוך אפשרי נוסף בא לידי ביטוי בעובדה שליקוי הראיה חוזר, על אף הניתוח, ולעיתים מתוך פגיעה בקרנית או ברשתית. כאמור סיבוכים אלו נדירים ביותר והסטטיסטיקה מספרת שרק אחד מתוך מאה מטופלים, יאלץ לחזור על הניתוח לצורך תיקונים, כאשר ברוב המקרים גם אם יש תיקון הוא מתבצע על עין אחת בלבד.

כיצד ניתן למנוע את הסיבוכים?
הסיבוכים בניתוחים פלסטיים להסרת משקפיים נגרמים לרוב בעקבות אי התאמה לניתוח שלא אובחנה כראוי. לכן, הדרך הטובה ביותר למנוע סיבוכים היא לעבור בדיקות מקיפות לפני כניסה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. ככל שבודקים את מידת ההתאמה לניתוח בצורה יסודית יותר, כך פוחתים הסיכויים לסיכונים בניתוח.

לידעתכם:
לפני כל ניתוח להסרת משקפיים, הרופא שעורך את הניתוח או צוות המכון, חייבים להציג את הסיכונים שיש בניתוח. מכיוון שישנם סיכונים שקשורים לכל מקרה ושיטת ניתוח ספציפית, הצגת הסיכונים צריכה להיות מותאמת למצב הספציפי של המטופל ולא רק הצגה כללית של הסיכונים האפשריים. כמו כן, מרבית הציבור אינם רופאים המתמחים ברפואת עיניים ולכל אחד לוקח זמן ללמוד ולהבין את הסיכונים שבניתוח להסרת משקפיים ולהחליט האם משקלם מכביד על הניתוח יתר על המידה עד לביטולו.
מומלץ שלא למהר לניתוח, לשאול את כל השאלות, ללמוד את הסכנות ואת ההשלכות של כל סכנה, וזאת כמובן בלי לשכוח את יתרונות ניתוח הסרת משקפיים.

לסיכום, נחזור שוב ונציין כי מטופלים רבים שעוברים את הניתוח מדווחים על שיפור ניכר בראייה ובאיכות חייהם ואינם חווים סיכונים וסיבוכים.

מי שמתעניין בניתוח הסרת משקפיים בלייזר והיה רוצה לקבל את התמונה המלאה ההמלצה היא שיפנה לאחד או יותר מהמרכזים הרפואיים המציעים את הניתוח ויוכל לשבת שם עם איש מקצוע הבקיא בשיטות השונות, ובפרט בזו שמציע המרכז הרפואי אותו מייצג, ולשאול אותו את כל השאלות. פעמים רבות תשובות כלליות שניתנות במדריכי מידע ובאינטרנט אינן זהות לחלוטין לאלו שמקבלים בייעוץ פרטני המתחשב בכלל הנתונים של הפונה ובצרכיו האישיים.

תמונה מלאה על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר תכלול לא רק את היתרונות או החסרונות של הניתוח אלא גם את ההליך, את המשמעות של כל פעולה בניתוח ואת ההחלמה והעתיד הצפוי לאחר הניתוח.