עיגולים שחורים מתחת לעיניים

הסיבות והטיפולים לשחור מתחת לעיניים

אנשים סביבכם שואלים אתכם האם ישנתם כמו שצריך גם אחרי לילה של שינה בריאה? אתם תמיד נראים עייפים, או מבוגרים מכפי גילכם? אם כן, ייתכן והמראה העייף נובע ממראה של עיגולים שחורים מתחת העיניים. אותו שחור מתחת לעיניים או "שקיות בעיניים" בשמן העממי הן בעיה נפוצה שמקנה לפנים מראה עייף ומבוגר שרבים חפצים להיפטר ממנו.

מחפש מידע אודות עיגולים שחורים מתחת לעיניים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מה זה בעצם שחור מתחת לעיניים?
שחור מתחת לעיניים היא בעיה אסתטית שגורמת לאשליה של עיניים שקועות, מבוגרות ועייפות. הסיבות להיווצרות שחור מתחת לעיניים רבות ומגוונות, בהן ניתן למנות: מבנה שקוע של עצמות הפנים / הידללות של רקמות באזור העין שיוצרת שקע אמיתי / עור כהה מהרגיל באזור זה ועוד.

במידה והמקור לבעיה הוא אכן מבנה עצמות הפנים, החלק השחור הוא למעשה צל שנוצר בשל השקע, אולם, עבור מרבית האנשים הבעיה אינה שקע מבני בעין, אלא עור כהה מהרגיל בעפעפיים התחתונים ובאזור שמתחת לעין. עבור אותם אנשים, הסיבה להיווצרות עיגולים שחורים נובעת מנימי דם מורחבים או מפיגמנטציה של העור.
ומה גורם לכך? העיגולים השחורים יכולים להתהוות בשל גורמים גנטיים, מחלות שונות, חשיפה מוגזמת לשמש, שינויים הורמונאליים, מחסור בויטמינים וכן, אפילו עייפות תורמת להיווצרות של עיגולים שחורים מתחת לעיניים. 

שיטות טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
הטיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים הינו חלק ממגוון גדול של טיפולי עיניים וטיפולים המיועדים לעור הפנים (דוגמת מילוי קמטים וטיפול בפיגמנטציה). כפי שניתן להבין העיגולים השחורים לא ייעלמו מעצמם ומי שמעוניין להעלים אותם עליו לפנות לבירור סיבת היווצרותם ובהמשך לטיפול. שימו לב, סביר שמרבית הפונים ישנים מספיק בלילה כך שלא עייפות היא שיוצרת את מראה השקיות בעיניים והבעיה היא ככל הנראה אחרת.

את הבירור ניתן לעשות על ידי פניה לייעוץ של רופא מומחה- רופא עור, רופא עיניים, כלי דם או פלסטיקאי, כל אחד מהם מתאים לייעוץ לטיפול בעיגולים שחורים. במהלך הפגישה, הרופא ישלול בעיות רפואיות ויאבחן מה הסיבה להיווצרות העיגולים השחורים. בכל מקרה מומלץ להקפיד על שעות שינה ועל תזונה מאוזנת על מנת לשלול את גורנמים אלו מראש.

חשוב לדעת כי גם לאחר שתתברר הסיבה להיווצרותם של העיגולים השחורים מתחת לעיניים לא יינתן לכם פיתרון מלא שיעלים את הכהות מתחת לעיניים לצמיתות, אלא פתרון שיבהיר את העור באופן זמני. כיום אין בשוק שיטה שמקנה פתרון מלא להעלמת העיגולים השחורים לגמרי, ולרוב חלק מכהות העור נשארת.

דרכים נוספות שניתן לשלב בטיפול כוללות משחות שונות להבהרת העור והעלמת הפיגמנטציה (במידה וזו הבעיה שאובחנה). חלק מהתכשירים ניתנים על ידי מרשם רופא בלבד (דוגמת הידרוקינון) ופעולתם חזקה, כך שגם אם ידכם משגת ויש לכם את התכשיר ללא המרשם אל תנסו אותו מבלי להיוועץ ברופא, העור שבקרבת ותחתית העין עדין ביותר ונפגע בקלות.

מוצרים קוסמטיים עדינים יותר שמיועדים להבהרת העור אינם דורשים מרשם ויחד עם הטיפול שניתן יכולים לשפר לעין ארוך את מראה העין. לעיתים אפילו קרם לחות טוב, שימריץ את הדם באזור ויעודד את העור להתחדשות יכול לחולל שינוי משמעותי במראה פניכם. 

שיטה נוספת ואחרונה היא מילוי האזור בו נמצא השקע בחומר מילוי. בשיטה זו מפחייתים מהצל, מקנים לעור מלאות ולרוב חומר המילוי מעודד התחדשות של העור והרקמות ויביא להפחתה במראה הכהה.