טיפול בעין עצלה בקרב מבוגרים

סובל מעין עצלה? אבחון ודרכי טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים

עין עצלה היא בעיה מולדת הנוצרת עקב פזילה או בשל בעיה אופטיות במבנה העין הגורמת למוח להפסיק לקלוט את התמונה והשדרים מאותה מהעין. מבוגרים הסובלים מעין עצלה פיתחו, ככל הנראה, ראייה טובה רק בעין הבריאה ובמהלך החיים התרגלו להסתדר עם עין אחת. בימינו, במקרים בהם מטופל נפגע בעינו החזקה או זקוק לראייה מיטבית בשתי העיניים, מטפלים ישירות באזור הראייה של המוח שהתנוון ומחזירים אותו למצב תפקוד מלא, בו הוא מקבל וקורא שדרים משתי העיניים.

מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה בקרב מבוגרים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

על מנת לטפל במבוגרים בעלי עין עצלה התפתחה שיטה ייחודית לטיפול בעין עצלה

שיטת נוירוויז'ן לטיפול בעין עצלה אצל מבוגרים
שיטת הטיפול נוירוויז'ן בעין עצלה היא שיטת הטיפול הנפוצה בעין עצלה בקרב מבוגרים וכן, זו המקובלת על עולם רפואת העיניים. בניורווייז'ן הטיפול בעין העצלה כולל הקרנת תמונות מיוחדות שנועדו לשפר את העברת המידע בין העין העצלה למוחו של המטופל. כיוון שהשיטה כוללת הקרנת תמונות, על מבוגרים בעלי עין עצלה שמעוניינים להתנסות בה לעבור בדיקת התאמה לטיפול, כאשר גורמים כמו סוכרת, אפילפסיה, עובי קרנית בלתי מתאים או הריון עשויים למנוע התאמה לטיפול.

אופן טיפול נוירוויז'ן
הטיפול עצמו בעין עצלה בשיטת נוירוויז'ן כולל כמה עשרות טיפולים בני כחצי שעה, שמתקיימים בבית המטופלים מול המחשב הביתי של המטופל. התמונות שמוקרנות לכל מטופל במחשבו האישי הן חלק מתוכנית אישית המותאמת לצרכיו ולקצב ההתקדמות שלו. ההתאמה המושלמת בין התמונות, הקצב של הטיפול, המטופל וצרכיו מתאפשרת באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה שמעבירה את נתוני הטיפולים למרכז הממוחשב של החברה הראשית, שם מעובדים הנתונים ובסיום התהליך נשלח למטופל הטיפול הבא בסדרה, בהתאם לקצב התקדמותו בטיפול הקודם.

טיפול בעין עצלה בשיטת נוירוויז'ן הוכח כיעיל ב- 80% מן המקרים, הוא מתבצע ללא מגע בעין, וכמובן ללא ניתוחים, כך שאין חשש מתופעות לוואי או סיכונים. חסרונו היחיד של הטיפול הוא עלותו הגבוהה.

* המאמר נערך באדיבות פרופ' יאיר מורד, מנהל מכון "מאור" - מכון מומחים לרפואת עיניים.

כיום, מבוגרים רבים שבעבר לא טיפלו בעין העצלה ממנה סבלו מחפשים אחר טיפול שיוכל להעניק להם ראייה טובה יותר וכן מראה אסתטי יותר. הכמיהה לטיפול בעין העצלה נובעת פעמים רבות מתחושות שליליות שגורמת התופעה כגון בושה, מבוכה ודימוי גוף נמוך. כיוון שהפנים שלנו הם פעמים רבות כרטיס הביקור שלנו ואליהם אנשים נחשפים לראשונה ליקוי במראה האסתטי של הפנים, יכול להשפיע על כלל ההתנהלות החברתית והזוגית של האדם.

מי שמרגיש כי סבל מעין עצלה כל ימיו וכעת יש לו פתרון ואמצעי יעיל לטיפול בוחר פעמים רבות להשקיע בטיפול, גם הוא מצריך משאבים רבים כזמן וכסף. 

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בעין עצלה בקרב מבוגרים
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
עיניים