עין עצלה בדרום

טיפול בעין עצלה

טיפול בעין עצלה בילדים נחשב לטיפול פשוט. המטרה היא אחת - להכריח את העין העצלה להתאמץ ולעבוד יחד עם המוח לפיענוח של קלטים ופלטים העוברים בניהם. עבור מבוגרים הסובלים מעין עצלה, עד היום לא היה טיפול יעיל בעין עצלה, וכיום שיטה חדשה בשם נוירוויז'ן מעניקה תקווה לפתרון.
מחפש מידע אודות עין עצלה בדרום?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהי עין עצלה?
כאשר מדברים על עין עצלה מדברים על תופעה בה יש ליקוי במסר ששולחת אחת העיניים למוח. בשל הליקוי יכולת התפקוד של העין יורדת והמסר שהיא מעבירה למוח אינה חד וברור. המוח כתגובה בוחר שלא לקבל אותו ומתחיל להתייחס רק למסרים שמגיעים אליו מהעין השנייה. כל זאת בזמן שמבחינה רפואית העין העצלה תקינה לגמרי.

עין צעלה יכולה להתפתח עקב פזילה, בעיה אופטית או בעיה מבנית בעין. הטיפול בה מתמקד במציאת הסיבה לליקוי ותיקון שלו, למשל, ביצוע של ניתוח לתיקון פזילה או הרכבת משקפיים על מנת לפתור בעיה אופטית.

לאחר שהסיבה הובנה מתחילים לאמן את המוח לעבוד שנית עם אותה העין. בפועל, ממש מכריחים את העין והמוח לעבוד יחד על ידי כיסוי העין החזקה ותרגול רב של העברת מסרים שונים בניהם. יש חשיבות רבה לטיפול בעין עצלה כמה שיותר מוקדם שכן הסתמכות של הראייה על תמונה אחת בלבד מעין אחת מעניקה תמונה חלקית בלבד, כזו שאינה יכולה להיות תלת מימדית או לקלוט רמזי עומק ומרחק.

טיפול בעין עצלה בדרום
תושבי הדרום המעוניינים באבחון וטיפול בעין עצלה יכולים לפנות למרכזים הרפואיים הנמצאים בדרום ומתמחים בבריאות העין. במרכזים אלו ניתן למצוא רופאי עיניים מומחים בתחומם המעניקים טיפול בעין עצלה הן לילדים והן למבוגרים.