טיפול בעין עצלה משפר ראיית תלת מימד

טיפול בעין עצלה

עין עצלה היא תופעה ממנה סובלים כ-2% מכלל האוכלוסיה. היא מופיעה בילדות, לעיתים מרגע הלידה, וכוללת מצב בו באחת העיניים ישנו ליקוי המביא לבעיה בקריאת המסרים ששולחת העין למוח. עין עצלה שאינה מטופלת הופכת לעין שהמוח אינו משתמש במסרים שהיא שולחת ולמעשה מתחיל להשתמש רק במסרים מהעין החזקה. 
המצב גורם לפגישה ביכולת הראייה בכלל וביכולת הראייה לתלת מימד בפרט.
מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה משפר ראיית תלת מימד?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ראיית תלת מימד
ראיית תלת מימד אצל בני אדם מתקבלת באמצעות פענוח של רמזי עומק ומרחק המתקבלים משתי העיניים על ידי המוח. בין העין, באופן טבעי, יש מרחק מסויים היוצר פער בין התמונות שמעבירה כל עין למוח. המוח מקבל את שתי התמונות הללו ומאחד אותן לכדי תמונה בודדת תלת מימדית. המוח גורם לנו לחוש כי העצם עליו אנו מתמקדים וזה שכל עין רואה במיקום שונה במקצת, נמצא בנקודה אחת, באותו המרחק בעומק התמונה.

מכאן, שכאשר יש בעיה בראיה ואחת העיניים אינה מתפקדת כראוי בשליחת מסרים למוח, ממד העומק משובש. מצב כזה משפיע על היכולת ש המוח להעריך באופן נכון ומדוייק מרחקים, ופוגע בתנועה הבטוחה של האדם במרחב.

עין עצלה ותלת מימד
מצב של עין עצלה הוא בדיוק מצב זה. העין אינה מתפקדת, המוח עושה שימוש רק במסרים הנשלחים אליו מהעין החזקה ויכולת הראייה לתלת מימד נפגמת. רק טיפול בעין עצלה והחזרה שלה לתפקוד מלא מול המוח יכול לשפר ולתקן את היכולת לפענח רמזי עומק ולהעריך נכונה את הסביבה והעצמים הנמצאים בה.

לפיכך, כאשר מאבחנים עין עצלה המטרה הראשונית לתיקון של הבעיה לא נובעת מחשיבה אסתטית. היא נובעת מהידיעה שעין שאינה מטופלת פוגמת ביכולת הראייה של הילד ובפרט ביכולת שלו לנוע בסביבה בביטחון מלא. טיפול בעין עצלה הופך חשוב וקריטי להמשך תפקודו התקין של הילד.

טיפול בעין עצלה
הטיפול בעין עצלה נעשה על ידי אימון של המוח והעין לעבוד יחד בשנית, כך שהמוח יפענח את התמונות ששולחת העין והיא תניב תמונות איכותיות יותר. מרגע האיבחון מתחילים בטיפול שכולל בין היתר שימוש באביזרים כמו רטייה, משקפיים ותוכנות אימון במחשב.