שחזור קרום הבתולין

ניתוח איחוי קרום בתולין - אסתטיקה וגינאלית

קרום הבתולין הוא רקמת עור דקה המכסה על הנרתיק (פתח איבר המין הנשי) וצפויה להיקרע לראשונה בעת קיום יחסי מין מלאים. תפקידו של קרום הבתולין מבחינה פיסית אינו ידוע ורופאים מעריכים כי ככל הנראה עליו לשמור על אברי המין והרביה של האישה בשנות ילדותה. מבחינה חברתית, תרבותית ודתית לקרום הבתולין תפקיד חשוב וברור, ויש אנשים המאמינים כי על אישה להתחתן טרם קיימה יחסי מין, דבר הנבדק בתרבויות מסויימות על ידי שלמות קרום הבתולין.

מחפש מידע אודות שחזור קרום הבתולין?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו שחזור קרום הבתולין
ניתוח שחזור קרום הבתולין מיועד למי שקרום הבתולין שלה נקרע והיא מעוניינת ליצור מצג בו הוא יראה וירגיש שלם, כבתולה, ויקרע מחדש בעת קיום יחסי מין. כיוון ששלמות קרום הבתולין חשובה במספר תרבויות וחברות, ויש מי שבודקים שלמות זו לאחר ליל הכלולות (על ידי חיפוש טיפות דם המסמנות את קריעת העור העדין), ניתוח איחוי קרום בתולין הוא ניתוח חשוב ומשמעותי להמשך חייהן של נשים רבות.

נשים אלו פונות, בדרך כלל טרם חתונתן, לביצוע השחזור. נציין כי קרום הבתולין של אותן הנשים יכול היה להיקרע עקב קיום יחסי מין או בעקבות סיבה אחרת (ידועים מקרים בהם קרום הבתולין רגיש וגם פעילות ספורטיבית או פגיעה חיצונית באזור המפשעה קורעת אותו), בכל מקרה הבקשה היא אחת - לשחזר את קרום הבתולין ולשוות לו מגע טבעי ובתולי בעת קיום יחסי המין עם הבעל לראשונה לאחר החתונה.

הליך ניתוח שחזור קרום הבתולין
במהלך ניתוח שחזור קרום בתולין, ניתוח שנחשב פשוט, נתפר בעדינות קרום הבתולין הקרוע באופן שיראה טבעי לבתולה וירגיש טבעי. משמע, שניתן יהיה לבתק אותו בדרך הטבעית- תוך קיום יחסי מין, כאשר הגבר חש בהתנגדות קלה. הקרום עצמו, בעת שנקרע, מתבקע למספר עלים ולא נעלם, ולכן ניתן לתפור אותו באמצעות תפר בודד המקרב את העלים חזרה.

שחזור קרום בתולין נעשה תוך שימוש בתפרים הנספגים מעצמם, כך שלאחר התאוששות של מספר שעות יכולה האישה לחזור לביתה ולשגרת יומה. ניתוח שחזור קרום בתולין קרוע אורך בין 20 דקות לשעה בלבד.

מתי מומלץ לעבור ניתוח שחזור קרום בתולין?
ביצוע הניתוח מומלץ כשבוע או שבועיים לפני המועד המיוחל בו צפוי הקרום להיקרע שוב באמצעות יחסי מין. הסיבה לכך היא שיש למנוע איחוי מושלם של הקרום על ידי התפרים, מה שימנע ממנו להיקרע בעת קיום יחסי המין. כאשר מקפידים על ביצוע הניתוח מספר ימים טרם החתונה לא צפויות בעיות וההרגשה בעת קיום יחסי המין תהיה טבעית ותכלול התנגדות קלה שלאחריה יקרע הקרום. חשוב לציין שבעת קריעת קרום הבתולין לא תמיד יתווסף לכך דימום. הרקמה של קרום הבתולין דלה בכלי דם וגם בעת ביתוק קרום הבתולין הטבעי לא תמיד מלווה הדבר בדימום ולכן, אין להסיק כי אישה שאינה מדממת בפעם הראשונה שקיימה יחסי מין אינה בתולה.

ניתוח איחוי קרום בתולין אינו מומלץ לנערות ונשים צעירות, וכפי שכבר ציינו רצוי לעבור אותו כשבועיים מקסימום לפני יום האירוע.

ניתוח שחזור קרום הבתולין - תופעות לוואי
לניתוח אין תופעות לוואי רבות ולרוב הוא מלווה רק בכאבים ואי נוחות אותם ניתן לפתור על ידי שימוש במשככי כאבים. תחושת אי נוחות באזור יכולה ללוות את האישה מספר שעות ואפילו יום - יומיים, ניתן להרגיע את האזור באמצעות אמבטיות. בכל אופן ההמלצה היא כמובן להניח לאזור עד כמה שניתן ולהימנע מפעילות שיכולה להסב אי נחות ואפילו לפגוע בניתוח (כמו רכיבה על אופניים או סוסים וכדומה).

** ראוי לציין כי ישנן נשים הנולדות ללא קרום בתולין. במקרים כאלו לא ניתן לעבור ניתוח לשחזור קרום בתולין אלא ניתוח פלסטי במהלכו נתפר קרום ביולוגי סינתטי (Alloplant) אשר מחליף ומדמה את קרום הבתולין הטבעי.

נשים המבקשות לעבור ניתוח לשחזור קרום הבתולין רואות בניתוח זה פעמים רבות ניתוח כמעט מציל חיים. בחברות מסויימות הניתוח מציל את האישה ואת המשפחה מחוסר כבוד ופגיעה בכבוד המשפחה ובמסורת ולכן יש לו חשיבות תרבותית רבה. מנתחים פלסטיים המציעים את הניתוח מבינים את חשיבותו ואת הרגישות שיש בעניין ומבטיחים למטופלות דסקרטיות מוחלטת וליווי צמוד לאורך כל הדרך, שכן לעיתים המטופלת אינה יכולה להעזר בחברים או בני משפחה בתקופת ההתלבטות וההחלמה. על המטופלות לחוש ביטחון רב במנתח הפלסטי על מנת לעבור ניתוח זה לבד, ולכן ההמלצה היא לפנות למנתח מנוסה המכיר היטב את כל ההיבטים של הניתוח, ולא רק מבחינה רפואית.

כמו כן, יש מי שימליץ למטופלת לעבור את הניתוח בעיר או באזור שונה מאזור מגוריה, על מנת להימנע מכל חשיפה או סיכון לחשיפה.