שתלי סיליקון להגדלת חזה

שתלי סיליקון לצורך ניתוח הגדלת חזה

אם את שוקלת לעבור ניתוח הגדלת חזה קלאסי, יעמדו בפניך שתי אפשרויות עיקריות לבחירה של סוג השתלים המשמשים כיום להגדלת חזה. האפשרות הראשונה תהיה שתלי סיליקון הפופולאריים, והשנייה שתלי מי מלח. לכל סוג שתל יש יתרונות וחסרונות, להלן מידע על שתלי סיליקון להגדלת חזה.
מחפש מידע אודות שתלי סיליקון להגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שתלים לניתוח הגדלת חזה
כלל השתלים המשמשים לניתוח הגדלת חזה מורכבים ממעטפת סיליקון אחידה, והתכולה שלהם משתנה ויכולה לכלול מי מלח (מה שמכונה שתלי מי מלח) או סיליקון. שכבת הסיליקון החיצונית שעוטפת באופן קבוע את השתלים שומרת על הנוזלים מלדלוף החוצה. שתלים להגדלת חזה מגיעים במגוון של גדלים וצורות וגם כן במרקמים שונים לפי רצון וצורך הלקוחות.

שתלי סיליקון במילוי ג'ל סיליקון
ככלל, השתלים הפופולריים לניתוח הגדלת חזה הם שתלים המלאים בג'ל סיליקון, וזאת אולי בשל העובדה שמדובר בשתלים חלקים ורכים יותר משתלי מי מלח. שתלי סיליקון מעניקים תחושה של ג'ל מוצק למחצה, בעוד ששתלי מי מלח נותנים תחושה של בלונים מלאים במים, כך ששתלי סיליקון נחשבים לשתלים המעניקים את התחושה הטבעית יותר לחזה. כמו כן, שתלי סיליקון נוטים ליצור פחות "גלים" מאשר שתלי מי מלח.
לפיכך, נשים רבות מעדיפות להשתיל בגופן שתלי סיליקון להגדלת חזה, המעניקים תחושה טבעית ורכה יותר תוך הגדלת נפח החזה.

נציין כי שתלי סיליקון מועדפים במיוחד על ידי נשים בעלות רקמת עור רכה במעטפת השד (מה שמביא לכך שהשתל מורגש יותר בעת מגע בחזה), כמו נשים שעוברות שיחזור שד בעקבות סרטן השד.

בטיחות שתלי סיליקון
החל משנת 1992 ועד לשנת 2006, שתלי הסיליקון המלאים בג'ל סיליקון יצאו משימוש נרחב על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), פרט למקרים של שחזורי שד וחידוש הגדלת שד. זאת לאחר שנטען (ואף היו תביעות משפטיות) כי שתלי סיליקון מגדילים את הסיכון של נשים לחלות במחלות אוטואימוניות ומחלות ברקמות. דבר זה השאיר את שתלי הסיליקון המלאים במי מלח כאופציה היחידה בעת ניתוח הגדלת חזה.

כיום, לאחר שנערכו מחקרי אורך שנמשכו שלוש עשרה שנה שעקבו אחר נשים שעשו הגדלת חזה תוך שימוש בשתלי סיליקון לא נמצא קשר בין מחלות אוטואימוניות או מחלות רקמות לבין השימוש בשתלי סיליקון. בעקבות המחקרים הנ"ל שתלים במילוי סיליקון חזרו בשנת 2006 לשימוש בארצות הברית והיום הם השתלים השכיחים בניתוחי הגדלת חזה.

יתרונות וחסרונות של שתלי סיליקון מול שתלי מי מלח
לשתלי סיליקון לחזה, כמו לשתלים במילוי מי מלח, ישנם יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון לפני ניתוח הגדלת חזה. שתלי הסיליקון ידועים במרקמם המקנה תחושה טבעית, בעמידות שלהם ובבטיחות שלהם וכיום הם הנפוצים ביותר לשימוש בניתוח הגדלת חזה. לעומתם, לשתלי מי מלח יתרונות בשל העובדה שניתן לשלוט בנפחם גם לאחר הניתוח וכי במקרה של דליפה החומר נספג בגוף ואינו גורם נזק. אולם, חשוב לציין שכיום אין כמעט שימוש בשתלי מי מלח לצורך הגדלת חזה.

בכל מקרה על מנת לבחור את סוג השתל שמתאים לך יש להיוועץ עם מנתח פלסטי שיתאים את סוג השתל עבורך ויסביר לך על הסיכונים והיתרונות בכל שתל. גם לאחר בחירה בסוג השתל ובמילוי שלו, יש להמשיך ולבחור את צורת השתל ואת האופן בו יושתל בחזה. לצורה ולמיקום, יחד עם סוג המילוי השפעה רבה ביותר על מראה החזה לאחר הניתוח ועל התחושה המתקבלת בעת מגע בו.

לסיכום, מרבית המנתחים הפלסטיים ימליצו היום לנשים המגיעות ללשכתם לצורך ניתוח הגדלת חזה על שימוש בשתלי סיליקון. המנתחים הפלסטיים יוכלו לפרט על יתרונותיו של השתל ומעבר לכך המטופלות יוכלו להרגיש את השתל ולחוש בהבדלים בין הצפיפות השונה של הג'ל סיליקון. בנוסף, יש מי שמגדילה לעשות ואף מבקשת לחוש חזה מנותח של מטופלת עבר על מנת לחוש את 'הדבר האמיתי'.

עוד חשוב לציין שגם בעתיד, מי שמעוניינת או שיש לה צורך בהחלפת השתלים הדבר אפשרי ונעשים ניתוחים המיועדים להחלפת שתלי הגדלת חזה.