הסרת משקפיים בשיטת ASA

טיפול שיפור ראייה בלייזר ללא ניתוח - שיטת ASA

עבור חלק מהאנשים, המחשבה של כל ניתוח בקרבת העין היא מחשבה לא נעימה, בלשון המעטה. לכן, כשהם באים לברר על הסרת משקפיים, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לא בא בחשבון. אבל האם הכל אבוד עבור אותם האנשים? התשובה היא בהחלט לא. ניתוח ASA (ראשי תיבות - Advanced Surface Ablation) מספק את הפתרון.
מחפש מידע אודות הסרת משקפיים בשיטת ASA?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול הסרת משקפיים בשיטת ASA
A.S.A ("הסרת תאים מתקדמת מפני השטח") היא שיטה להסרת משקפיים, אשר מתקנת את הראייה תוך מגע רק בחלקה החיצוני של העין. כלומר, בשיטה זאת אין חיתוך או תהליכים כירורגיים אחרים פרט לשימוש בספוגיות. שיטה זו מותאמת במיוחד למטופלים בעלי מספר נמוך ולמטופלים בעלי קרנית דקה, אשר ניתוח הסרת משקפיים פולשני לא מתאים להם.

יתרונות וחסרונות שיטת ASA
שיטת ASA היא שיטה חדשה יחסית העוזרת לתקן את הראיה. הטיפול מתבצע ללא חתכים, אלא על ידי הסרת תאים מפני השטח, דבר המדגיש את יתרונותיה: היעדר החיתוך מבטיח ירידה בסיכון לזיהום לאחר הניתוח, הקרנית נשארת יציבה ועמידה יותר, הסיכון להיווצרות יובש בעין יורד, אין צורך בהעלאת הלחץ התוך-עיני.

עוד יתרון של שיטה זאת הוא שבגלל שאין חיתוך ניתוחי בין האזור הנקרא מקור התמונה לבין העין, בשליש העליון של הקרנית, אז אין סכנה לעיוותי ראיה. כמו כן, מובן שיש חשיבות למצב העין, לפיו יש להחליט אם השיטה מתאימה במקרה הספציפי שלך.

החיסרון העיקרי של השיטה הוא זמן ההחלמה, שאורך מספר ימים, בהם לרוב יש תחושת אי-נוחות בעין. כמו כן, ייתכן מצב בו תהיה ירידה בראייה וייתכן טשטוש ראייה זמני, כמו בניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

הסרת משקפיים בשיטת ASA - תהליך הטיפול
משך זמן הטיפול הינו כ- 15 דקות. בהתחלה המטופל מקבל טיפות עיניים מרדימות, שנועדו לכך שלא יורגש כאב בזמן הטיפול. מכשיר לייזר יתמקד אל תוך העין, אשר יסיר את שכבת האפיתל, שכבה דקה מאד של תאים המכסה את הקרנית. שכבת האפיתל מתחדשת בקצב מהיר, ככה שהסרה שלה לא פוגעת בקרנית ואינה יוצרת בה אי יציבות. לאחר הניתוח תקבלו עדשה מגינה, שתפקידה להקל טיפה על הכאב ואי הנוחות לאחר הטיפול. הראייה עלולה להיות מטושטשת מעט לאחר הטיפול, לכן מומלץ על מנוחה בהמשך היום.

הסרת משקפיים בשיטת ASA - תהליך החלמה
ביום שלאחר הטיפול, הראייה עלולה להיות מטושטשת ולכן לא מומלץ לנהוג או לעשות כל פעולה שהיא. במהלך היומיים, שלושה שלאחר הניתוח, המטופל עלול להרגיש מעט אי נעימות וכאבים בעין. דבר זה הינו טבעי. תוך מספר ימים ניתן יהיה לשים לב לשיפור בראייה, אם כי תוצאות סופיות לעיתים לוקחות עד חצי שנה.