אימון שרירי העיניים וחיזוקם

מאמרים - הסרת משקפיים

העניים שלנו הן שריר, וכל כמו שריר אחר בגוף גם הן צריכות להתאמן על מנת להישאר בכושר ולהישאר תקינות. אימון של העיניים נשמע לעיתים מוזר או שהוא מעלה את השאלה "איך?" ובכן מייד ניתן את המתכון לאימון עיניים קליל ומועיל שיעזור לכם לשמור עליהן בכושר, חדות ותקינות.
מחפש מידע אודות אימון שרירי העיניים וחיזוקם?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
המטרה היא בראש ובראשונה לשמור על העיניים כך שישמרו על תקינות הראיה הגבוהה ביותר האפשרית ולהימנע ממצבים של פגם בראיה שיגרור אחריו משקפיים, עדשות או ניתוח הסרת משקפיים בלייזר שלמעשה מתקן את הפגם.  

תרגילי העיניים הם פשוטים ביותר וכל שנדרש על מנת לשפר את חדותן ולמנוע ירידה באיכות הראיה, הוא התמדה.  

הרגעה של העיניים - 
למעשה את התרגילים יש להתחיל בהרפיה של העיניים. אם נחשוב על כך העיניים שלנו מתאמצות ופועלות מהשניה הראשונה שאנו פותחים אותן ללא יכולת לנוח סתם כך. ולכן צריך לאפשר להן לנוח ולהירגע באופן מכוון.   

יש לשבת בצורה נוחה, ללא לחץ זמן, לשפשף את הידיים זו בזו עד שיתחממו מעט. לאחר מכן את הידיים החמימות יש להניח על העיניים העצומות ולתת להן לשקוע בחשכה (לנסות שלא יכנס אור בין אצבעות הידיים). רגיעה אמיתי של העיניים תיקח שלוש דקות בערך.  

אפשרות נוספת להרגעה של העיניים, שאנשים רבים מתשתשים בה כאשר הם חשים שיש להם דלקת או צריבה היא הנחת קומפרסים חמים או קרים על העיניים - רבים נוטים לשים תיון על העיניים לאחר שטבל במים חמימים, ניתן לעשות זאת גם עם מגבת, כאשר מחליפים בים מגבת חמימה למגבת קרירה (ומסיימים עם הקרירה).  

עיסוי עיניים - כן, גם את העיניים ניתן לעסות ולהרפות. עיסוי עיניים הוא כמובן עדין מאד. מומלץ להשתמש בקצות האצבעות על מנת לטופף קלות על העיניים, אזור העפעפיים והמצח. כמו כן ניתן לעסות מעט בתנועה סיבובית את אזור העפעפיים במשך זמן קצר וללא הפעלה של לחץ.    
חשוב לציין כי לפני כל מגע עם העיניים מומלץ לשטוף ידיים.  

תרגילי אימון - 
התרגיל הראשון כולל עצימת עיניים באופן מכוון ופתיחתן, כל פעם למשך כמה שניות ספורות. העיניים לומדות להתפקס במהירות כאשר הן נפקחות.  

לאחר מכן גלגלו את העיניים בהתאם לכיוון השעון מספר פעמים, לאחר מנוחה גלגלו אותן גם לכיוון השני. ואל תשכחו למצמץ, זה לא פוגע בתרגיל. מאוחר יותר תוכלו להמשיך בתנועה הסיבוב אולם במהלכה להשהות את העיניים בכל פעם על "שעה אחרת" ואז להמשיך את הרצף.  

על מנת לאמן את העיניים על תנועות נוספות הביטו אל מצע חלק וללא גירויים והעמידו פנים כאילו אתם כותבים על המצע באמצעות העיניים בלבד ללא תזוזה של הראש. תרגיל זה מביא את העיניים לנוע למעלה ולמטה, ליצור עיקולים ולשמור על יציבות. כתיבה "גדולה" מקצינה את תנועות העיניים והיא טובה יותר לצורך אימון זה.  

העבירו את עינכם לסירוגין בין אובייקט רחוק לבין אובייקט קרוב. בכל פעם הישארו על האובייקט כעשר שניות בממוצע. שימו לב שאין אור מסנוור או תאורה עמומה שיכולה להפריע.  

לבסוף, החזיקו חפץ כלשהו אותו תוכלו לקרב לעיניים ולהרחיק כאשר העיניים עוקבות אחר אותו החפץ, כל עוד הוא נשאר בפוקוס.  

וחוזרים להרגעת העיניים - 
לאחר ביצוע התרגילים הללו או חלקם סיימו עם הרגעה של העיניים באחת מהשיטות שהוזכרו בתחילת המאמר. אל תוותרו על ההרגעה, היא חלק בלתי נפרד מכלל התרגילים.
עיניים