גשר בשיניים

גשר בשיניים לצורך יישור שיניים

גשר על השיניים לצורך יישור שיניים, הוא טיפול שהיה בעבר אימתם של בני נוער רבים. אך עם השנים הופך טיפול יישור שיניים לטיפול לגיטימי ואסתטי יותר, שאפילו בני 25 ומעלה מוכנים לעבור על מנת להבטיח לעצמם שיניים ישרות, מסודרות ואסתטיות בהמשך חייהם.

מחפש מידע אודות גשר בשיניים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

גשר ליישור שיניים
אין ספק שההחלטה להרכיב גשר על השיניים לצורך יישור שיניים אינה קלה וחשוב לזכור שהתוצאות בסוף אינן תלויות רק באורתודנט, אלא גם בדרך שבה המטופל ישמור על היגיינת השיניים שלו בזמן הרכבת הגשר. יחד עם זאת ההבטים החיוביים של יישור שיניים רבים יותר מהחסרונות ואי הנוחות הזמנית וכוללים הן היבטים רפואיים והן היבטים אסתטיים.

גשר או ברזלים על השיניים מזיזים את השיניים באיטיות רבה למיקום הרצוי שלהן בניסיון לפגוע כמה שפחות בשיניים ויחד עם זאת ליישרן. התזוזה של השיניים נעשית על ידי לחץ על השיניים המגיע ממספר כיוונים. פעם בתקופה נערכת מתיחה מחודשת של הגשר בכדי שהלחץ לא יפחת והגשר לא יפסיק להשפיע. גשר ליישור שיניים עצמו מורכב מרצועות, חוטי ברזל וגומיות אשר ניתנות לשינוי על ידי האורתודנט. מטרת כלל המרכיבים של הגשר למקם את השיניים באופן מושלם. גשר לצורך יישור שיניים הוא חלק מסדרת טיפולי שיניים שניתן לעבור.

יישור שיניים וגשר על השיניים - התאמה לטיפול
ניתן להרכיב גשר על השיניים בכל גיל, לפי מצב השיניים. אומנם נהוג להתחיל את הטיפול בגיל צעיר, אולם, בשנים האחרונות רואים יותר ויותר מבוגרים אשר לא עברו את הטיפול בצעירותם ומחליטים להשקיע בין שנה לשנתיים מחייהם ליישור השיניים, משמע מרכיבים גשר. לסיכום, מרבית המטופלים ליישור שיניים בגשר או ברזלים על השיניים הם ילדים ובני נוער בין הגילאים 8 ל- 18, אך אין הגבלת גיל על הטיפול.

שמירה על היגיינת השיניים בזמן גשר על השיניים

נתחיל מההתחלה - שמירה על היגיינת השיניים חשובה עבור כל אחד ואחד ולא רק עבור אנשים שלהם גשר על השיניים. צחצוח שיניים ולשון, שימוש בחוט דנטאלי ושטיפה במי פה יכולים למנוע עששת, דלקת חניכיים, ריח רע מהפה ומגוון מחלות שיניים נוספות.

כאשר מדובר במטופלים אשר מרכיבים גשר על השיניים, שמירה על היגיינת הפה חשובה על אחת כמה וכמה. נכון, אנשים בעיצומו של טיפול שיניים כזה או אחר מגיעים יותר לרופא השיניים והוא יכול לנקות את השיניים ולהתריע מפני מחלות אך כמות הפעמים בהם מבקרים אצל רופא השיניים או אורתודנט אינה מפצה על מגוון המקומות החדשים להצטברות חיידקים שנוספו לפה יחד עם הגשר.

לכן, כאשר מרכיבים גשר או ברזלים לצורל יישור שיניים יש לקחת בחשבון שהצלחת הטיפול אינה תלויה רק ברופא השיניים אלא גם במאמצים שיושקעו בשמירה על היגיינת הפה. כיצד עושים זאת? על ידי צחצוח שיניים תוך הקפדה על הסרת שכבת הפלאק מהשיניים, החניכיים והברזלים בכל יום. כמו כן טיפול ברווחים בין השיניים, על ידי שימוש בחוט דנטאלי הוא חיוני ביותר.

נציין שאם הטיפול בניקיון הפה מוזנח בתקופה בה מרכיבים גשר ליישור שיניים נחשף האדם לבעיות כגון ריקבון בשן, מחלה פריודונטית ודלקת חניכיים בסיכון גבוה.

הוראות פשוטות לשמירה על היגיינת הפה בזמן יישור שיניים:
* צחצחו את השיניים והגשר לפחות שלוש פעמים ביום, רצוי תוך שימוש במברשת שיניים חשמלית, המתאימה לטיפול בברזלים.
* עשו שימוש בשטיפת הפה במי פה פלואורידים כדי להפחית את הסיכון לעששת.
* עשו שימוש במשחת שיניים עם פלואוריד.
* הקפידו על ניקוי הרווחים שבין השיניים עם חוט דנטאלי לפחות פעם ביום.

כפי שציינו, תהליך יישור שיניים הוא ארוך ומורכב ויכול להתפרש על פני חודשים ולעיתים גם שנים. רק התמדה בטיפול, הקפדה על כללי ההיגיינה והרכבת הגשר ליישור שיניים למשך הזמן הרצוי תביא לתוצאות טובות. מטופלים שיסירו את הגשר טרם סיום הטיפול עלולים לחוות נסיגה של השיניים ואת חזרתן למיקומן הישן.

תרומת גשר לצורך יישור שיניים על בריאות הפה העתידית
כאשר מדובר בבריאות הפה, מיקומן הפיזי של השיניים חשוב לא פחות מבריאות השן והחניכיים עצמם. שיניים צפופות או עקומות יתר על המידה מקשות על צחצוח השיניים, יוצרות מקומות שבהן חיידקים יכולים להתרבות ללא הפרעה, עלולות להוביל לשחיקה לא שווה של משטחי השן או לבעיות לסת שיכולות להביא לסיבוכים בשלב מאוחר יותר בחיים. לפיכך, התקן קבוע ליישור השיניים בצורת ברזלים או גשר המיישרים את השיניים ומזיזים אותן למקומן האופטימאלי מסייעים בשמירה על היגיינת הפה ותורם לא רק מההיבט האסתטי.