השנה הראשונה אחרי הניתוח

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

מעוניינים בניתוח הסרת משקפיים? רוצים להפטר מהמשקפיים ומהעדשות לצמיתות? דעו שלא הכל דבש. לפי מחקר אמריקאי השנה הראשונה אחרי הניתוח אינה פשוטה מבחינת תופעת לוואי. המזל הגדול הוא שבסוף הן חולפות.
מחפש מידע אודות השנה הראשונה אחרי הניתוח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

על ניתוח הסרת משקפיים
כולם רוצים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מדובר בניתוח סופר פופולארי שאחוזי ההצלחה בו עומדים על 98%, מספר חסר תקדים ממש, בכל הנוגע לניתוח פלסטי או רפואי. ניתוח הסרת משקפיים מציע פתרון מלא לשיפור הראיה תוך הסרה של עזרי הראייה המקובלים, משקפיים ועדשות. בנוסף, יש לו יתרונות רבים בהם שיפור הראייה ומניעה של התדרדרות במספרים.

בעקבות הניתוח החלו חוקרים לבצע מחקרי אורך אשר עוקבים אחרי מנותחים ובוחנים את תוצאות הניתוח לאורך זמן, את השיפור המובטח ואת תופעות הלוואי הקיימות.

מחקר על הסרת משקפיים
מחקר שנערך באוניברסיטת סטאנפורד, עקב אחר 34 מנותחים אשר עברו את הניתוח בשתי העיניים, כאשר בכל עין הם טופלו בשיטה אחרת: לאסיק ו- PRK. מטרת המחקר הייתה לבדוק ולהשוות את ההחלמה, תופעות הלוואי ותוצאות הניתוח בין שתי שיטות מקובלות אלו.

תוצאות המחקר
המטופלים שנותחו במסגרת המחקר לא ידעו כמובן באיזו עין בוצעה איזו שיטה. הם מילאו שאלונים לגבי תופעות הלוואי בכל עין, השיפור בראייה ותחושתם הכללית לאחר הניתוח. לאחר שהחוקרים ניתחו את השאלונים נמצא כי בשתי השיטות דיווחו המנותחים על תופעות לוואי משמעותיות, בהן עיניים יבשות.

מהשאלונים נמצא כי גם שינויים בראייה לאורך שעות היום היו חלק מתופעות הלוואי, בעיקר בחודש הראשון לאחר הניתוח ובעיקר בעיניים שטופלו בשיטת PRK. לאורך השנה נמשכו השינויים בראייה גם בחודשים השלישי והשישי אחרי הניתוח, אך בסיום השנה נעלמו לגמרי.

תופעות נוספות שדווחו על ידי המטופלים התייחסו לתחושה של גוף זר בעין, כמו גרגרי חול. תופעה זו נעלמה לאחר שלושה חודשים. לפי דברי החוקרים כלל התופעות מורגשות בעיקר בחודש הראשון לאחר הניתוח.

התופעות שדווחו במחקר אינן חדשות לקהילה הרפואית ולקהל המטופלים שעבר את הניתוח. בין התופעות ניתן למנות יובש קיצוני בעיניים, תחושה של גוף זר, שינויים בראיית לילה ורגישות לאור חזק. למרות שהתופעות אינן נעימות ויכולות לגרום להרהורי חרטה על הניתוח הן חולפות ומרבית המטופלים אינם מצטערים שעברו את הניתוח.

הסרת משקפיים