יישור שיניים למבוגרים

אופני יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים בקרב אנשים מבוגרים הינו סוגיה מורכבת, מצד אחד חשיבות הפן האסתטי עולה ומצד שני קיימת מבוכה בכל הקשור להופעה עם ברזלים על השיניים בגילאים מבוגרים.
מחפש מידע אודות יישור שיניים למבוגרים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
יישור שיניים למבוגרים
עבור רבים מהמבוגרים הסובלים משניים שאינן ישרות, מרווחים בשיניים ומגובה שיניים משתנה הפתאונות האורטודנטיים לא היו קיימים כאשר הם היו צעירים או שלא היתה מודעות רבה לחשיבותם. כך נוצר מצב בו אנשים מבוגרים, בעלי משפחות ומשרות מתחילים להתעסק עם גשרים לשיניים, עיסוק שבאופן טבעי מקושר לגיל ההתבגרות.

בוגרים רבים מתחילים לחשוב בזמן זה על אופן יישור השיניים ורבים מהם נמנעים בסופו של דבר ממעבר של טיפול יישור שיניים בשל אותו חשש שהוצג קודם לכן - החשש לחשוף ברזלים או מכשור ליישור שיניים בעת שיחה או חיוך. 

הפתרונות עבור יישור שיניים לאנשים מבוגרים החלו להציף את השוק והם מתמקדים בעיקר ביצירת מכשור הסמוי מהעין.

שיטות ליישור שיניים עבור מבוגרים
יישור שיניים שקוף - מדובר ביישור שיניים שאין בו סמכים או חוטים. המיישרים, שהם מעין פלטה שקופה אשר מתלבשת על השיניים ועוטפת אותן אינם בולטים. היתרון בשיטה זו הוא בעיקרו אסתטי, כאשר עבור המעוניינים ניתן ליצור מיישרים מחרסינה או פלסטיק בגוון השן. סידרת הפלטות נבנית עבור כל מטופל על גבי סדרת מודלים מותאמים לו אישית, אשר בכל אחד מהן מוזזות השיניים במידה קלה, המתאימה לרצף הטיפול.

יישור שיניים פנימי - יישור שיניים בו הקוביות מודבקות בחלק הפנימי של השיניים כך שהן בלתי נראות למתבונן מבחוץ. שיטה זו מנחה את השיניים לכיוון מיקומן האידיאלי תוך12-24 שבועות, באפקטיביות גבוהה ונוחות מרבית.

יעילות יישור שיניים במבוגרים
מבוגרים רבים מוותרים על רעיון יישור שיניים מתוך מחשבה שההליך לא יהיה יעיל ושניתן ליישר שיניים באמת רק בגילאים הצעירים. מיתוס זה, שרק בגיל הנעורים ניתן ליישר את השיניים אינו נכון, וגם מבוגרים אשר יעברו את הטיפול יוכלו להינות משיניים ישרות ולאורך זמן. יישור שיניים ניתן לעבור בכל גיל. 

יחד עם זאת ישנו הבדל באופן הטיפול בין צעירים למבוגרים. בניגוד לצעירים הנמצאים בתהליך גדילה המשפיע גם על השיניים ומראה הפה והלסת מבוגרים כבר אינם גדלים ומשתנים והמטרות של הטיפול יכולות להיות מדוייקות יותר.

ההגבלות לטיפול שיניים בקרב מבוגרים הינן הגבלות כלליות אשר כוללות קודם כל מצב בריאותי כללי תקין, מבצ בריאות הפה המאפשר טיפול, שיתוף פעולה ונכונות לעבור את הטיפול וכדומה. יש לקחת בחשבון שאצל אנשים מבוגרים יש שכיחות גבוהה יותר להיווצרות דלקות ומחלות חניכיים אשר יכולות לטרפד את הטיפול. לפיכך יש לטפל קודם כל בדלקות או ובבריאות הפה באופן כללי טרם תחילת הטיפול האורתודנטי. 

תוצאות לאורך זמן
נהוג, עם סיום טיפול יישור שיניים, להמשיך ולשמור על התוצאות על ידי שימוש בקיבועים שונים. הדבר נעשה הן במהלך טיפול בילדים והן במהלך טיפול במבוגרים. 

הקיבועים מסייעים לשמור על התוצאות, אולם חשוב לדעת שיש כוחות נוספים המשפיעים על השיניים דוגמת הגיל, שככל שהוא עולה כך גם הנטייה לצפיפות השיניים הקדמיות. מדובר בשינויים נורמליים לגמרי, אולם הם יכולים לפגום מעט בתוצאות הטיפול.