נשים בהריון וניתוח הסרת משקפיים

ניתוח הסרת משקפיים

למה נשים בהריון לא יכולות לעבור ניתוח הסרת משקפיים? בכל מאמר על התאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר תראו כי כתוב שנשים בהריון אינן מתאימות לעבור את הניתוח. השאלה היא למה? מה הסיבה שמונעת מנשים הריוניות לעבור את הניתוח?
מחפש מידע אודות נשים בהריון וניתוח הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת משקפיים והריון
המחשבה הראשונה שקופצת לראש היא שבתקופת ההריון, תקופה לחוצה ומלאת שינויים ממילא, אין סיבה להעמיס על האישה לחץ נוסף ועוד שינוי. ניתוח, גם הקטן והפשוט ביותר, יכול לגרום להתרגשות גדולה ומי רוצה לקחת סיכון שאותה התרגשות תגרום חס וחלילה לנזק לעובר או הפלה? המחשבה הזו כמובן הגיונית ואנושית מאד, אך היא אינה הסיבה העקרית והרשמית שבגינה נשים הריוניות אינן יכולות לעבור את הניתוח.

הסיבה הרשמית והרפואית לכך שנשים בהריון אינם מתאימות לעבור ניתוח הסרת משקפיים היא שההורמונים הרבים בגופן של הנשים יכולים להשפיע על הצורה של קרנית העין. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר למעשה מתמקד בשינוי הקרנית ולכן שינויים הורמונאליים שמביאים לשינוי צורתה יכולים לסבך את תהליך הריפוי ולהוריד את אחוזי ההצלחה של הניתוח.

אגב, שמועות הנוגע לבעיות בלידה טבעית לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינן נכונות. על האישה אומנם לדווח כי עברה את הניתוח אך כל מקרה לגופו ולא פעם היא תלד ללא בעיה בלידה טבעית.

מה לגבי תכנון הריון?
במידה ואת מתכננת הריון אל תקבעי במקביל גם ניתוח הסרת משקפיים, שכן את לוקחת סיכון שביום הניתוח כבר תהיי בהריון ולא ניתן יהיה לבצעו.

פגישת ייעוץ טרם הניתוח
לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, כמו לפני כל ניתוח פלסטי, מקיימים פגישת ייעוץ עם הרופא הנבחר. במהלך הפגישה ישאל אותך הרופא אודות הריון או הריון צפוי ויסביר את כל ההשלכות של כניסה להריון. מידע זה, כאמור, חשוב לו על מנת לקיים את הניתוח בבטחה ובהצלחה.

בנוסף הפגישה תכלול שאלות נוספות על בריאותך הכללית ונטילת תרופות, כל השאלות מטרתן לדאוג שתגיעי ליום הניתוח מוכנה ובריאה.