השלמת שיניים

שיטות טיפול השלמת שיניים

במידה ואתם זקוקים להשלמת שיניים בעקבות שן שבורה או אובדן של כמה שיניים אל תהססו ופנו למרפאת השיניים או לרופא השיניים המטפל בכם. הרופא יבדוק את הפה ומצב השיניים וימליץ לכם על שיטת השלמת שיניים המתאימה לכם. כיום ישנן שתי שיטות להשלמת שיניים, האחת, השלמת שיניים רב שלבית ואילו השנייה השלמת שיניים חד יומית.

מחפש מידע אודות השלמת שיניים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

השלמת שיניים רב שלבית
השלמת שיניים אשר מתקיימת לאורך מספר טיפולים. זוהי שיטת השלמת שיניים המפרידה בין הליך החדרת השתל הדנטאלי לבין הרכבת תחליף השן- הכתר או הגשר. הליך זה מתאים ומומלץ לרוב האוכלוסייה הסובלת מהבעיה שכן הוא נחשב לעדין יותר ופריסת הטיפולים מאפשרת למטופלים החלמה פשוטה יותר לאחר כל מפגש והתאוששות של האזור.   

שלב ראשון - החדרת שתל
השלב הראשון בהשלמת שיניים הוא החדרת שתל דנטלי למקום השן החסרה. על מנת לשמור על המקום נגד דלקות וזיהומים, במסגרת טיפול שיניים זה מקבל המטופל אנטיביוטיקה, נוגדי כאבים וזריקה או חומר להרדמה מקומית באזור הטיפול. הטיפול עצמו מתבצע בסביבה סטרילית ובמהלכו מבצע רופא השיניים קדיחה בחיך אשר דרכה הוא מכניס את השתל הדנטאלי לעצם. לאחר מיקום השתל במיקום אופטימאלי תופר רופא השיניים את החניכיים כאשר השתל נשאר בפנים ושולח את המטופל לביתו עד להחלמה של החיך.

שלב שני - חשיפת השתל
שלב זה הוא שלב אופציונאלי המתקיים במקרים בהם השתל כלוא בחניכיים ואינו יוצא מהם החוצה (ישנם סוגי שתלים אשר בסוף השלב הראשון עודם "מציצים" מהחניכיים). למעשה, לאחר החדרת השתל, עצם החניכיים ממשיכה לצמוח סביבו ובכך מקבעת אותו. הליך זה נמשך בין שלושה לארבעה חודשים. לאחר שהשתל מקובע בחניכיים, פותחים אותם וחושפים את שתל שעליו מבריגים 'כיפת ריפוי', מבנה אשר המגן על השתל ושמוחלף בשלב מאוחר יותר במבנה המתחבר לשתל עצמו. החשיפה הכרחית להמשך הטיפול בו יש לחבר בין תחליף השן לשתל. בשלב זה מודדים את האיזור שבו יש חוסר ואובדן של השן, ולוקחים את המידות למעבדת שיניים שם יכינו את תחליף השן.

שלב שלישי - הרכבת תחליף שן
כעבור מספר שבועות מחשיפת השתל וקבלת התחליף ממעבדת השיניים, ניתן להרכיב את הבסיס לתחליף השן אשר מוצמד לשתל. התחליף הוא בעצם מבנה אשר מתברג על השתל ועליו יורכב מאוחר יותר הכתר. המבנה הוא נקודת האחיזה של הכתר או של שרשרת הכתרים בעצם החיך.

השלמת שיניים בשיטה החד יומית
שיטת השלמה זו מתאימה למטופלים בעלי עצם חיך חזקה בלבד. השיטה משלבת את הליך החדרת השתל ואת הליך הרכבת המבנה הזמני על השתל. השלמה חד יומית אינה מתאימה לאנשים הסובלים מחריקת שיניים, נעילת לסתות או הידוק שיניים.

שלב ראשון - החדרת שתל והרכבת מבנה זמני
בזמן טיפול שיניים ראשוני בהליך של השתלה חד יומית קודח רופא השיניים בעצם החיך ומחדיר פנימה שתל דנטאלי. לאחר שהרופא מוודא שהשתל מקובע ויציב הוא מרכיב עליו כתר או תותבת זמנית. בשיטה זו מצמידים את טיפול החדרת השתל עם טיפול חשיפתו והרכבת החיבור לכתר. בשלב זה נלקחות המידות לתחליף השן הקבוע.

שלב שני - הרכבת תחליף שן קבוע
לאחר מספר שבועות מיום הטיפול הראשוני, לאחר שהשתל יציב וחזק מוחלף המבנה הזמני בתחליף קבוע המדמה את השן.