אסתטיקה

ניתוחים פלסטיים

אסתטיקה הוא אחד התחומים הכי מדוברים במחוזותינו. יופי חיצוני הוא תחום שמעסיק את כולם, גם את אלא שאומרים שהם לא עסוקים בכך. תחום האסתטיקה התרחב מאד בשנים האחרונות ועבר מעולם האומנות אל עולם הגוף והמראה החיצוני.
מחפש מידע אודות אסתטיקה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אסתטיקה
ההגדרה של אסתטיקה היא ענף בפילוסופיה העוסק בתורת היופי. הענף עוסק בשאלות דוגמת מהו יופי? מהם מושאיו? מהי חוויה אסתטית? מה הן אמות המידה לאיפיון ושיפוט ערך אסתטי? ועוד. בעבר היו עסוקים הפילוסופים בעיקר באסתטיקה של האומנות בעוד היום עוסק העולם בעיקר האסתטיקה של הגוף. השאלות שפעם העסיקו יחידי סגולה מעסיקות היום את ההמונים ומושפעות מדעת הקהל העולמית.  

היום כאשר מדברים על תחום האסתטיקה מדברים בעיקר על טיפולי אסתטיקה ועל ניתוחים פלסטיים שמטרתם שיפור המראה החיצוני. אסתטיקה פלסטית או אסתטיקה רפואית הפכו מונחים שכל אחד מכירים ויכול להביע עליהם דיעה. הטיפולים הפכו מוכרים וידועים ואנשים מן המניין עוברים אותם ויודעים לדווח על השינויים בתחום, ההליך, התוצאות הצפויות והחומרים השונים המשמשים בטיפול.  

מבין טיפולי אסתטיקה וניתוחים פלסטיים ניתן למנות:
אנטי אייג'ינג            
הצמדת אוזניים            
הסרת משקפיים    
הצרת היקפים           
השתלת שיער         
הגדלת חזה   
עיצוב זרועות       
עיבוי שפתיים         
הסרת שיער    
ניתוח אף         
הלבנת שיניים       
מילוי קמטים     
   
טיפולי אסתטיקה שונים הפכו פופולאריים ביותר בקרה כלל האוכלוסיה וכן הפכו ללגיטמיים ביותר.

אם פעם כל אישה שעברה ניתוח מתיחת פנים או הזרקת בוטוקס היתה מועדת לביקורת כיום הטיפולים השונים הם נחלת הכלל אין בהם ייחוד ובמרבית המקומות לא ירימו עליהם גבה. בנוסף, טיפולי אסתטיקה הפכו ליותר ויותר טבעיים וכיום אצל חלק מהמטופלים אפילו לא רואים שהם עברו טיפול.  

אולי חשוב להבין שאימוץ הביטוי "אסתטיקה" מכתיב טיפולים שמטרתם יצירת יופי, חשיבה מראש על האופן בו יעשה השינוי והדמיות רבות שמטרתן אחת - שינוי יפה ואסתטי אשר מחמיא למטופל. בנוסף, הביטוי אסתטיקה הוא ביטוי בין לאומי ובאנגלית נקרא גם כן Aesthetics. האופן הבינלאומי בו פועל הביטוי מקנה את היכולת הבינלאומית לבחון ולבקר כל טיפול אסתטי חדש או ישן.   

כיוון שכולם יודעים מהו דבר אסתטי ומה הוא דבר שנחשב פחות אסתטי, וכיוון שהביטוי הוא בין לאומי ולא ניתן לסלף אותו הוא למעשה שומר על המנתחים הפלסטיים והמטפלים האסתטיים להישאר צנועים, לא לקפוץ מעל הפופיק ולעשות את עבודתם - יצירת יופי - נאמנה.